Dolar nasıl düşer?

Yok aslında tartışma konusu açtım doğru ama hükğmetş tartışmak için değil doları tartışmak için açtım. Arada fark var.

Bende olacağını düşünüyorum. Eğer olursa zaten birçok alanda yenilikleri olacak gibi duruyor. Yani söylenene göre pil üretim tesisleri olacak ve bu burada üretilecek. Eğer gerçekleşirse çok iyi olur.

%100 yerli üretime kesinlikle inanmam, ama %60'ı geçer. Altı üstü proje çizimi bile başka ülkede yapıldı. 😂 biz ne biçim ülkeyiz diyorum arada. Gerçekleşecekama 2026'da mı 2027'de mi belli değil. :)

Doların düşmesi mümkün mü? Diğer para birimlerine dahil buna. Eğer mümkünse bu nasıl yapılabilir? (lütfen mevcut hükümet giderse düşer demeyin) normal şekilde sohbet tarzında bir konu olmasını istiyorum.
Sen abdülhamit'i savundun tarzı cümleler yazmayalım lütfen.

Medeni insanlar gibi konuşalım.

Aslında olay doların düşmesi değil örneğin dolar isterse 50 TL olsun fakat senin dolarla hiçbir işin olmasın? Olay üretimin olmaması faizi düşürürsen dolar yükselir ama üretim yaparsın ama bu ben faizi düşürdüm siz çiftçilik yapın şeklinde olmamalı planlı ve organize hareket edilmeli.

Haklısınız. Ancak böyle konuların partilere yol almaması imkansıza yakın. Arkadaşı bilinçlendirmeye çalışıyordum ancak boşa uğraştığımı anladım. Size iyi tartışmalar.

Parti tartışması bitmez. Sonu her zaman kavgaya dönüşür. O yüzden konuyu dolar üzerinden açtım ve özellikle konuda belirtmem bu yüzdendi.
Aslında olay doların düşmesi değil örneğin dolar isterse 50 TL olsun fakat senin dolarla hiçbir işin olmasın? Olay üretimin olmaması faizi düşürürsen dolar yükselir ama üretim yaparsın ama bu ben faizi düşürdüm siz çiftçilik yapın şeklinde olmamalı planlı ve organize hareket edilmeli.

Aslında dediğin çok mantıklı geldi. Ama bu sefer de yurt dışındaki insanlar daha ucuza alacağından yine biz faydalanamazdık. Ha ama olursa yurt dışı özel tarife olarak onlara daha pahalıya satılırsa bu sefer ülkeler arasında gerginlikler olur. Yine bize yaramaz. Bence her ikisi de lazım. Aslında üretim yapılıyor ama ne boyutta olduğu tartışılır.

Parti tartışması bitmez. Sonu her zaman kavgaya dönüşür. O yüzden konuyu dolar üzerinden açtım ve özellikle konuda belirtmem bu yüzdendi.

Aslında dediğin çok mantıklı geldi. Ama bu sefer de yurt dışındaki insanlar daha ucuza alacağından yine biz faydalanamazdık. Ha ama olursa yurt dışı özel tarife olarak onlara daha pahalıya satılırsa bu sefer ülkeler arasında gerginlikler olur. Yine bize yaramaz. Bence her ikisi de lazım. Aslında üretim yapılıyor ama ne boyutta olduğu tartışılır.

Evet hocam üretim var ama ne kadar var? Ve ne şekilde var?
Almanya BMW ve Mercedes'i kurarken biz perişan haldeydik elbetteki onların seviyesinde olamayız ama aradan geçen koca yıllarda ne yapmışız diye de bakmalıyız son yıllardaki İHA ve SİHA'lardan başka elle tutulur bir şey yok teknolojik gelişmeler yapmadıkça yerimizden sayarız hatta daha kötüsünü görürüz.

Evet hocam üretim var ama ne kadar var? Ve ne şekilde var?
Almanya BMW ve Mercedes'i kurarken biz perişan haldeydik elbetteki onların seviyesinde olamayız ama aradan geçen koca yıllarda ne yapmışız diye de bakmalıyız son yıllardaki İHA ve SİHA'lardan başka elle tutulur bir şey yok teknolojik gelişmeler yapmadıkça yerimizden sayarız hatta daha kötüsünü görürüz.

Aslında Amerika'nın yaptığı gibi bizde onlara İHA satsam olmuyor mu acaba? Meraktan yazdım.

Aslında Amerika'nın yaptığı gibi bizde onlara İHA satsam olmuyor mu acaba? Meraktan yazdım.

Satabilirsin ama alan olursa ve şartlarına göre Avrupa'ya satamazsın sana ekonomik katkı sağlamak istemezler ki İHA SİHA'ya ihtiyaçları yok dediğim gibi çok geç kaldık belki Orta Doğu ülkelerine satarsın oda düşük bir ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı