Dolar ne olur?

Kenardaki üç beş kuruşuna milyar dolarları varmış gibi muamele edenler ve bencil yatırımlar yapanlar olduğu müddetçe alım gücümüz düşmeye devam eder. Halk ne ise yönetim de odur, aksi beklenemez.

Cumhurbaşkanı yeni bir açıklama yaptı hazine ve maliye bakanlığı merkez bankasıyla ortak hareket edecekmiş bu ne anlama geliyor? Dolar artmaya devam eder mi?

Faiz artırmak ekonomiyi maksimum 1 ay dengede tutar, dikkat edin düzeltir demiyorum dengede tutar 1 ay sonra tekrardan kriz patlak verecektir.(kişisel görüşümdür yatırım tavsiyesi değildir)

Faiz artar ancak yapısal reformlar yapılmazsa, TUİK yıllık TÜFE verisine göre adil dolar değeri 27 TL civarında, bir şeylerin değişmesi lazım.. 22bin dolarım var, faiz arttırımı olacağını düşündüğümden 21inde satacağım, ancak bu kar satışı olacak doların 21e kadar ineceğini düşünüyorum orada tekrar alacağım...

Gelinen nokta bu insanın "içini acıtan!" öyle kötü bir durum ki. Belki 10 yıl önceden başlayarak "eğer faiz düşük tutulmaya devam eder hatta daha fazla düşürülürse dolar artar" söylemi hep vardı. Çoğu durumda ekonomiyi kansere yakalanma ihtimali olan bir insan vucudu gibi düşünürsek küçük hatta basit önlemlerle kansere yakalanmadan ya da 1. evre kanser tanısı aldğında iyileştirilebilir. Faiz yüksek tutulmasa veya yükseltilmese bile sadece iktidarın "faize karşı değiliz" söylemi bile doları sabit ya da düşük seviyede tutmaya yetebilirdi en kötüsü mutlaka bir faydası olurdu ama bu yapılmadı şimdi 4. evre kanser olmuş bir ekonomi var ve onkoloji prof u gelmiş ben bu işi çözeceğim faizi yükselteceğim diyor! Abi günaydın ya bu güne kadar aklın neredeydi?

Yeni konular

Geri
Yukarı