Dolar ne olur, ne olacak?

ErayBirgi

Hectopat
Biliyorsunuz ekonomi kötü yazda geliyor bende harçığımı çıkarayım diyorum bayramdan aldığım paraları dolara basmıştım 50-60 TL falan kâr ettim. Elimde 500 TL'ye yakın para var yazın çalışsam mı dedim ama kimsenin boyunduruğu altına girmek istemem ben şahsen bir de beceremem falan kendim ne yapabilirim para kazanmak için? 500 TL bütçem var ve dolarımı şimdi bozsam mı?

Fazla söze gerek yok:

dolar.PNG

Biliyorsunuz ekonomi kötü yazda geliyor bende harçığımı çıkarayım diyorum bayramdan aldığım paraları dolara basmıştım 50-60 TL falan kâr ettim. Elimde 500 TL'ye yakın para var yazın çalışsam mı dedim ama kimsenin boyunduruğu altına girmek istemem ben şahsen bir de beceremem falan kendim ne yapabilirim para kazanmak için? 500 TL bütçem var ve dolarımı şimdi bozsam mı?
Ayy. Almanya şansölyesi mübarek. Dostum kusura bakma ama ömrün birilerine yaranmakla geçecek maalesef...

Yaz ayları için bir genelleme yapayım yaz aylarında turist kesimden daha ucuza dolar almak için döviz fiyatlarında "aslında yani olması gereken budur" düşüş olur ya da sabit kalır bir süre "genelde". Malum önümüz seçim yani bu sene bir fırlama daha gelecekse bu sonbahar ya da kış aylarında olacaktır. Sana tavsiyemde şu olsun, çok büyük bir paran yok yani doların 40 lira olması gibi bir mümkünat kimse vermiyor elindeki para aman aman artmayacak ha dolarda kalsın mı? Kalsın derim. Aile evinde geçinen biriysen ve ihtiyaç bir şeyin yoksa nakit parası olması insanı mutlu eder.

yazdıklarım bir tavsiye bir kesinlik içermez geçmişte olanlardan bir genelleme yaptım

Bir ülkede fabrikalar satılıp yenisi yapılmamışsa, üretmek yerine ithalata prim verilmişse, tarım kasıtlı olarak bitirilmişse, dış borç gırtlağı çoktan aşmıssa, Merkez bankasının içi boşaltılıp ihtiyat paraları bile tüketilmişse, o ülkede doları frenlemek mümkün müdür? 18 de olur 20 de.

Yeni konular

Geri
Yukarı