Dolar neden arttı?

• Konuyu başlatan msn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 42
  • Görüntüleme 2B

msn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Düsseldorf
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Gerçekten bir düşününce aklım almıyor. Daha korona başlamadan önce 3.5k verip Matebook D15 almıştık. Sonradan ayrı olarak kendime ait masaüstü alacaktım ama birdenbire her şeyin fiyatı uçtu, dolar deli gibi arttı. Neden birdenbire oldu bunlar?

Gerçekten bir düşününce aklım almıyor. Daha korona başlamadan önce 3.5k verip Matebook D15 almıştık. Sonradan ayrı olarak kendime ait masaüstü alacaktım ama birdenbire her şeyin fiyatı uçtu, dolar deli gibi arttı. Neden birdenbire oldu bunlar?

Van minıt.

Son düzenleyen: Moderatör:
Döviz bürolarında uzun kuyruklar oluşmasın diye malum şahıs yükseltti doları.

Dış politika, hukuk, hak, adalet, demokrasi, liyakat, üretim desteği, yerli ürünlerde dışa yönelim, laiklik, "Ey Trump / Ey Amerika!", yolsuzluk ve kendi düşüncelerini / hayat tarzını halka dikte etmeye çalışan bir iktidar; tüm bu parametreler = Ekonomi

Son düzenleme:
Nas gereği keyfi faiz düşürünce kimse enflasyonun altındaki faizde kalmak istemedi dolara altına kaçtı. Dolar'a talep çoğalınca da değeri arttı.
Yaptırımlar zaten malum ailenin hırçın eniştesi gibi dış politikamız var. Heyt huyt...

Bir ülke, Nasıl yönetilmeyi hak ediyorsa o şekilde yönetilir. Tabii ki de, Suç baştaki insanların değil tam olarak. Burada halkında suçu var. En büyük suç zaten halkta. Yönetim kötü olursa halk kötü olmaz. Halk kötü olursa yönetim kötü olur. Bir çoğu kişi baştaki Uzun adamı suçlar fakat, Ben kişisel olarak suçu halkta buluyorum. Hak ediyor bu millet. Kötü halk, Kötü yönetim.

Geri
Yukarı