Dolar niye yükselir? Ve düşer mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Enes 12321

Decapat
Arkadaşlar Dolar neden yükselir ? Düşer mi yılbaşına kadar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bı anda böyle olmasının nedeni şu rahip bozuntusu...

Hadi ya, o zaman 90.000 imam var ülkede bi' duaya çıksınlar da insin madem bir rahip artırdı doları. Evladım biraz kafanızı çalıştırın ya. Ülkede satılmamış fabrika, yandaşlara peşkeş çekilmemiş köprü ve yol kalmadı, halen daha dış mihraklar.
"Dolar neden yükselir"i benden iyi açıklayacak milyar tane site vardır o yüzden direk ikinci kısma geçip, düşmez diyorum. Düşmesi için bir sebep yok. Üretim yok, itibar yok, bilim yok, sanat yok, eğitim yok... eğitilen, bilgilenen, kendini geliştiren herkes de yurt dışına gidiyor. Yakında hacıdan, hocadan, taciz edilen kadınlardan başka bir şey kalmayacak memlekette. Kendi pisliğimizde boğulacağız.
İnsanları din ile vurup sonra amerikanın oyunları derler birde.
Şu zihniyetten bir çıkın ya. Doların artıcağı çok önceden belliydi erken seçim boşuna gidilmedi seçimden önce bile deniyordu dolar artıcak diye 1 ay önceki seçim videolarını izleyip görebilirsiniz.

Afedersiniz ama Sosyal resmen siyaset forumuna döndü. Bir zamana kadar kabul edilebilirdi ama dolardan farklı konu göremez oldum. Lütfen açık olan konulardan sorsanız sorularınızı?
Ayrıca konuya da cevap vereyim: Daha ne kadar yükselir bilemem ama düşmeyeceğini düşünüyorum.
Ben de siyaset konuşmayı pek sevmem ama şuan ki ekonomik durum tamamen siyasete ve ülkede ki siyasi belirsizliğe bağlı olduğu için dolar konusunu artık siyasete bağlamadan konuşmak oldukça güç.

Dolar düşmez. Pazartesi yeni bir yükseliş olacak bence. Pazartesi amerika'nın alüminyum, demir,çeliğe getirdiği ek vergiler devreye girecek. Durum vahim. Pazartesi 09:00-10:00 arası çok tehlikeli ki dolar 7 TL'yi test edecek ve bana göre geçecek, ilerleyen uzun vadede 6,30-6,50 arası gidip gelir. 5,50 TL artık hayal. Dolar 6 TL'yi bile görmez.

Zaten olaylar bu şekilde devam ettiği sürece sürekli artacak o yüzden kimse ne kadar olacağını tahmin edemez. Zira şundan 2 sene önce biri 10 lira olacak dese herkes gülerdi ancak şu anki durum belli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yılbaşında 9₺ bekliyorum ben ve artık şaşırmıyorum. PC parçaları için tek umudum artık Amazon’daki Black Friday indirimi.

Hadi ya, o zaman 90.000 imam var ülkede bi' duaya çıksınlar da insin madem bir rahip artırdı doları. Evladım biraz kafanızı çalıştırın ya. Ülkede satılmamış fabrika, yandaşlara peşkeş çekilmemiş köprü ve yol kalmadı, halen daha dış mihraklar.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı