Dolar veya Altın nereden alınabilir?

Ben dolar yerine havayolu şirketleri hissesini öneririm.Örnek vereyim ben PGSUS'u 17 tl den almıştım şuan 67 tl karımı söylemeyeyim nazar değer :D Sen de havayolu şirketlerine yönelebilirsin. Eğer ki aşılama başarılı geçer Dünya normale hızla dönerse sen o zaman gör cümbüşü. Tabi riski yok mu var riski şu aşılama sırasında bir sıkıntı olup aşılamanın durması. Yatırım tavsiyesi değildir.

10 yıl önce altına para yatıran birisi şu an sadece %100 kar etmiştir. Ama borsaya yatıran birisi, mesela ben, %1000 kar ettim. Altınla dolarla uğraşma. Gir borsaya, al hisse senedi, arkana yaslan. Uzun vadede her türlü kar edersin. Öyle altın, dolar gibi değil sağlam kar.

BTC bir günde %14 değer kazandı, daha da artacak gibi duruyor. Ama şimdi ben aldığımda 2017-2018 düşüşü gibi bir düşüş yaşarsa oturup ağlarım.
Kripto paraları önermiyorum. Ne zaman nasıl artıp azaldığını anlamıyorsun büyük fonlar yutuyor seni. Şu hayatta iki şeye bulaşmamak için yeminim var birincisi kaldıraçlı işlemler ikincisi kripto paralar :D

10 yıl önce altına para yatıran birisi şu an sadece %100 kar etmiştir. Ama borsaya yatıran birisi, mesela ben, %1000 kar ettim. Altınla dolarla uğraşma. Gir borsaya, al hisse senedi, arkana yaslan. Uzun vadede her türlü kar edersin. Öyle altın, dolar gibi değil sağlam kar.
Önerdiğiniz bir kaynak var mı? Hiçbir fikrim yok borsa hakkında.

@Gensoru borsa hakkında gerçekten bir fikrim yok. Önerdiğiniz bir kaynak var mı?
Vallahi ben kimseyi dinlemiyorum. Teknik analizler de genelde çalışmıyo Dünya'yı izlemeni tavsiye ederim. Mesela örnek olarak Ocak ayında belliydi o virüsün yayılacağı uçakların sefer yapamayacağı o yüzden o zamanlarda çıkarıcaktın elinden havayollarını sonra pandemi ortasında dipten alıcaktın mesela. 0 teknik analiz :D . Onun dışında KAP(Kamuoyu aydınlatma Platformu) nu telefonuna indirip şirket bilançolarına da bakabilirsin.

Arkadaşlar param kenarda TL olarak erimesin diye altın veya dolar alacağım. Kan emici bankalara paramı kaptırmak istemiyorum, yüksek komisyon alıyorlar. Düşük komisyon alan güvenilir bir yer var mı?
Kullandığım ve makası en düşük olarak bildiğim TradePlus (Kuveytturk) - TFX target (Türkiye Finans). Tek tıkla alım satım yapabilirsin. TFX targetın eksisi minumum alış tutarları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı