Dolar yıl sonu kaç TL olur?

Farklı bir konu açmış gibi olacağım fakat doların artmasına sadece kendi parası artsın diye sevinen gereksiz insanlar hala varsa onlar Türkiye'de yaşamasınlar. Gitsinler Amerika'da yaşasınlar. Gereksiz insanlara yer yok buralarda. Söylemek çok içimden geldi.

Farklı bir konu açmış gibi olacağım fakat doların artmasına sadece kendi parası artsın diye sevinen gereksiz insanlar hala varsa onlar Türkiye'de yaşamasınlar. Gitsinler Amerika'da yaşasınlar. Gereksiz insanlara yer yok buralarda. Söylemek çok içimden geldi.
Benim de öyle arkadaşlarım var. Yüzüne de söylüyorum vatan haini diye.

Faiz arttırımı veya ülkeye döviz girdisi olmaz ise 10 TL bile olabilir. Ama Faizi arttırıp, Amerika ile anlaşırsak, S400'den kurtulursak mesela dolar 5 liranın bile altına düşer.

Benim de öyle arkadaşlarım var. Yüzüne de söylüyorum vatan haini diye.
Çok haklısınız. Aynı şekilde düşünüyorum. Bana göre de onlar tam bir vatan haini. Zaten o şekilde düşünenlerle arkadaş olmanızı da tavsiye etmem.

Bireysel yatırım amaçlı alınan dolar Dolar'ın fiyatlanmasını pek etkilemiyor. Onu kafanıza takmanıza gerek yok.

Dolar cari açık ve dış borç nedeniyle yükseliyor. Dış borç da cari açığa bağlı zaten.

Dolar yükselirken dolar alanlara kızmak evi yanarken söndürmeye çalışan adama kızmaya benziyor.

Zaten dolar 10 kat artsa da batan ekonomi+dolar kaynaklı zamlar+dolar kaynaklı vergiler ile zarar ediyorlar. Ha belki paralarının değersizleşmesini önlemek istiyor olabilirler ama bunu zevkle beklemek, hatta uydurmuyorum Amerika ağzımıza s****n da dolar yükselsin diye dua edenler var. Bu insanlar dolar düşsün diyenlere de yancı, çomar derler. Biraz konuyu dağıttım ama kusura bakmayın🙃.

Ne hikmetse yerli ve milli olan bazı yöneticiler, yap işlet soy projelerinin anlaşmalarını dolar ile yapmış. Dış borcumuz da, dolar artınca artıyor.

Geri
Yukarı