Dolara neler oluyor?

Üretmiyoruz deniyor. Üretmek için kücük esnaflıktan başlamak lazım, onun için para lazım, para için refah lazım, refah için iyi bir yönetim lazım, devrimler aşağıdan yukarı değil yukarıdan aşağı olur. Bir fabrika kursam bu sadece benim refahım için iyi olur iyi yönetirsem işçilerimede iyi olur. Yorumu size bırakıyorum.

Arz talep meselesi. Borçlarını ödemek için hangi para cinsinden borcun varsa o paraya sahip olmalısın. Sahip değilsen onu bir şekilde almak zorundasın. Onu almayı isteyen çok kişi var. Dolayısıyla değeri artar. Senin para değerin düşer. Ha olsaydı şöyle kasada sağlam bir paran o zaman yükselmezdi. Hani bir video var ya bir 10 milyar bozarım sonra kafaları karıştı bir 10 milyar daha sonra bir 10 milyar daha diye :)
Videoyu buldum izledikçe gülerim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlk defa görüyorum çıldırdım izlerken 🤣

Üretmiyoruz deniyor. Üretmek için kücük esnaflıktan başlamak lazım, onun için para lazım, para için refah lazım, refah için iyi bir yönetim lazım, devrimler aşağıdan yukarı değil yukarıdan aşağı olur. Bir fabrika kursam bu sadece benim refahım için iyi olur iyi yönetirsem işçilerimede iyi olur. Yorumu size bırakıyorum.
Devrimler aşağıdan yukarıya olur. Yukarıdan aşağı olanların sayısı devede tırnaktır.

Selamlar.
Arkadaşlar birinizde şu dolar ile ilgili konu açsanız diyorum. Farkında mısınız tarafsız olarak söyleyeceğim dolar ile ilgili Euro ile ilgili Türk lirasında uzun zaman oldu, neden hala düzelme yok?

Dolar ya da Euro lafını görünce moraller bozuluyor, depresyona giriliyor, bazı parçaların yurt dışı fiyatları akıllara geliyor, gözyaşları akıyor sonra arkadan rahatlatıcı bir ses yükseliyor "ekmeği dolarla mı alıyorsun kardeşim".

Bilinen nedenlere ek olarak Yap-işlet-devret olarak geçen ayak bağını da unutmamak lazım. Belirttiğiniz şeyler düzelse bile bu yapılan şaşalı betonların giderini ödeyecek bir halk yok. Bu ülkede yaşayıp gitmediği hastane, havalimanı ve köprünün parasını ödediğini bilmeyen çok insan var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu ana kadar yapılanlar bitmeden, halen bu sistem ile borçlanmaya devam ediyoruz. Bu borçlanmaların çoğu yandaş firmaların, yurt dışı şubeleri ile yapılıyor. Yani neredeyse hepsi döviz ile yapılıyor.

Son düzenleme:
Başa zalimleri getirirsen, zulmetmesi kaçınılmaz.
Allah 'bir ümmet nefislerindekini değiştirmediği sürece biz de onların hallerini değiştirmeyiz' diyor.
İnsanlar başlarındakini kendileri seçiyor, şuan demekki ezilmeye, sömürülen olmayı istiyorlar.
Sorun temelde insanların zihniyeti bozuk, ülkenin %99'u böyle.
Adam Allah, Kur'an diyor ama tam zıtrı hareketler yapıyor, yine de başta nasıl olacak bu iş? Olmayacak tabiki de bu şekilde bu kafayla böyle beter olana kadar devam.

Selamlar.
Arkadaşlar birinizde şu dolar ile ilgili konu açsanız diyorum. Farkında mısınız tarafsız olarak söyleyeceğim dolar ile ilgili Euro ile ilgili Türk lirasında uzun zaman oldu, neden hala düzelme yok?

Uretim yok.
Tuketim cok fazla.
Disardan alim fazla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı