Doların 0.13 olduğu bir dünya macerası

Hayır kaybetmedim. Dolar hala değersiz, paramı geri TL'ye yatırırsam param geri gelir. 1 ay sonunda paramı geri dolara basıp tekrar zengin olurum.

Dolar 1 saat sonra 1 ay boyunca üzretsiz olmuştu.

Biraz düşününce en karda yine sizsiniz çünkü herkes parasıyla dolar alacak ve dolar 20 - 30 ₺'lere ulaşacak.

Hackerler doları 0.13'ten düşük yaptı. Ve bu durum 1 gün sürecek.

Düşünün, sabah kalktınız ve dolara bakıyorsunuz. Yuh! Lira 8.30 olmuş. Sıkkın bir şekilde bilgisayar fiyatlarına bakıyorsunuz ama fiyat yerlerde. Şaşkınlıktan birkaç saniye dona kalıyorsunuz. Sonra bakıyorsunuz ki lira 8.30 olmuş, dolar değil (yani dolar 0.13'ten düşük.).
Aha tam burada uyanırdım gerisine gerek yok.

Tamam, senaryo aynı ama bir lira 8.30 dolar olsa ne yapardınız (bu durum sonsuza dek sürecek, savaş açarlar isyan ederler onları boş verin asıl konuya odaklanın).

Fakat Turkiye'de fiyatlarda bir degisiklik olmadi ayrica bankalar ve Doviz burolari alim satimi durdurdu..Bu durumdan dolayi hicbirsey yapamiyorum suan oldugum yerde kaldim, bitcoin vs alsam orasi da ayni hicbir sekilde degisim yapamiyoruz,butun piyasalar kilitlenmis suanda Global bir kaos yasandigi soyleniyor haberlerde, butun alim satim emirleri iptal Dunya akisi durmus an itibariyle Uzmanlar Dunya capinda bu sekilde sadece ic piyasada alis veris yapilmaya devam edilirse cok hizli sekilde ic stoklar tukenecek ve ithalat yapilamadigi icin her ulke kendi icinde ne uretiyorsa onunla gecinmek durumunda kalacagini soyluyor. (Eger bunlari da bir kenara atarsak sanirim 50 Bin TL 400 bin kusur USD ye denk geliyor, 50 bin TL kredi cekip Kore ya da Japonya da bir ev alirdim temiz 🙂 )

Son düzenleme:

Geri
Yukarı