Çözüm Dolby Advanced Audio ses sürücüsü başlatılamadı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

grgrrrrrr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aylardır şu lanet olası sorunu çözemedim. Nereye baksam ne yapsam hiçbiri ile çözüme ulaşamadım. Her bilgisayarı açtığımda veya restartladığımda Dolby Advanced Audio hata veriyor. Bunun kesin çözümü var mıdır? Bilgisayarım Lenovo G580 Windows 10 Pro kullanıyorum. Lenovonun support kısmından sürücülere baktığımda sadece Windows 8.1/8 için sürücüler var. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Adsız.png

Kod:
Dolby ses sürücüsü başlatılamadı. Lütfen bilgisayarı yeniden başlatın veya sorun devam ederse sürücüyü yeniden yükleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. "Aygıt Yöneticisi > Ses, video ve oyun denetleyicileri" altındaki Conexant SmartAudio veya IDT High Definition Audio aygıtlarını kaldırın. Kaldırırken "sürücü yazılımını sil" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
  2. Denetim Masası > Program ve Özellikler altından Conexant/IDT & Dolby ile alakalı tüm yazılım ve sürücüleri kaldırın.
  3. Sistemi yeniden başlatın ve bu sürücüyü kurun: Audio Driver (Conexant) for Windows 10 (64-bit) - Lenovo G410, G510 - Lenovo Support (TR)
Tüm adımları eksiksiz uyguladıktan sonra sorun kalmamalı.

Teşekkürler! Sonunda gitti şu hata artık. Bir sorum daha olucaktı. Şuan bilgisayarımda sadece Dolby Digital Plus Advanced Audio yüklü. Bunun yanı sıra Dolby'den herhangi bir sürücü vs. yüklemem gerekli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı