Dolby Atmos hangi profil seçilir?

Odios01

Hectopat
Pixel ROM kurduktan sonra, birisiyle konuşurken karşı kişinin sesi çok az geliyor. One UI'da iken kalabalık ortamlarda çok rahat konuşuyorken, pixel ROM ile beraber yalnızken anca duyabiliyorum. Araştırdığımda Dolby Atmos ile karşılaştım, benim telefonum desteklediği için (ayarlarda var) harici olarak yüklememe gerek yok. Açtığımda birçok profil karşılıyor beni. Bu profillerden hangisinin sesi daha da arttırdığını ve iyileştirdiğini bilmiyorum. Movie profile bana göre daha iyi geldi ancak az önce tekrardan daha detaylı baktığımda o kadar da bir fark olduğunu göremedim.

Screenshot_20220908-191736_SamsungDAP.png

Ben olsam Auto'da birakirdim cunku burada seçtiğiniz ayar gerek oyun oynarken gerek film, dizi ve muzik dinlerken bunlari etkileyecek çünkü.
Yani hoparlörden ses genel olarak normal ama ahize kısmı benim için sıkıntı. Bir arkadaşıma sorduğumda "yüksek ses veren hangisiyse onu yapıyorum" dedi ama daha da bilgi sahibi olmak için buraya yazma kararı aldım.
Ahize sesini pek etkileyeceğini sanmıyorum Dolby Atmos'un ama deneyebilirsiniz yine de.
Anladım hocam. Peki ahize sesi arttırabilecek başka bir şey var mıdır? Bir forumda görmüştüm Dolby Atmos'un ahize sesini arttırabileceğini, o yüzden sorayım dedim.

Maalesef bildiğim bir yöntem yok :(
Canınız sağolsun hocam.

@Chitoge Kirisaki hocam ekstradan yapmam gereken bir şey var mı? Dolby Atmos ile pek artmıyor (biraz daha iyi oluyor ama hala kötü), başka yapabileceğim bir şey var mı? Magisk ile bir şeyler yapılıyormuş sanırsam, telefona da root atmak istemiyorum ama ses için atacağım artık, yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Canınız sağ olsun hocam.

@Chitoge Kirisaki hocam ekstradan yapmam gereken bir şey var mı? Dolby Atmos ile pek artmıyor (biraz daha iyi oluyor ama hala kötü), başka yapabileceğim bir şey var mı? Magisk ile bir şeyler yapılıyormuş sanırsam, telefona da root atmak istemiyorum ama ses için atacağım artık, yapacak bir şey yok.

Ses arttirmaya yarayan modüller illaki vardır fakat pek sağlıklı olacagini sanmiyorum. Hoparlöre zarar verme ihtimali var.

Yeni konular

Geri
Yukarı