Çözüldü "Dolby Audio'yu etkinleştirmek için kulaklığı ya da hoparlörü sistem ses kablosuna bağlayın" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

X_DreamSoldier

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yüksek Öğrenci
Ses sürücüsünü sildim, sonra yeniden kurdum. Bilgisayım Lenovo Ideapad Gaming 3 kendi sitesinden kurdum. Ama sıkıntı şu ki Dolby Audio çalışmıyor ve ses daha az geliyor. Ne yapabilirim? Sürücünün güncel olduğu düşünüyorum. Eğer güncel değilse hangi sürücüyü indireyim?

1634669711415.png

1634669823105.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam, kendi sitesinden 2017 sürücüsü indirip yaptım. Eski sürücü kurdum ama oldu sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Eskiden verdiğiniz linkten yüklemiştim, sonra sesle ilgili sıkıntı oldu sildim. Daha sonra o driverı gene yükledim, şimdi de Dolby hata ile karşılaşınca eski sürümünü yükledim ve oldu. İnş ileride sıkıntı çıkarmaz. :D
Win+R kombinasyonu ile çalıştırı açıp gelen ekranın ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz? Ya da cihaza ait tam model, kasa numarası gerekli. Örn; 80VR, 20018 vb.

DDU ile ses sürücüsünü kaldırıp Burada ki linkten sürücüyü tekrar indirin. Daha sonra Windows Store 'ye girip güncelleştirmeleri kontrol et 'e tıklayın. Bu tür yazılımlar artık Store üzerinden güncelleme aldığı için sürüm uyumsuzluğu yapabiliyor.

Hocam, kendi sitesinden 2017 sürücüsü indirip yaptım. Eski sürücü kurdum ama oldu sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Eskiden verdiğiniz linkten yüklemiştim, sonra sesle ilgili sıkıntı oldu sildim. Daha sonra o driverı gene yükledim, şimdi de Dolby hata ile karşılaşınca eski sürümünü yükledim ve oldu. İnş ileride sıkıntı çıkarmaz. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diğer bir çözüm olabilecek durum da, Sürücünün çıkarıldığı dizin > Source > ThirdParty > Dolby klasörünün içinde bulunan "ext_lenovo_AIO..." ve "swc_factory" içerisinde bulunan ".ınf" dosyalarına sağ tıklayıp "Yükle" deyin. sistemi yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı