Dolu HDD boş görünüyor

Bülent Koca

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Elektronik ve Bilgisayar
Az önce depo olarak kullandığım HDD'nin SATA ve güç kablosunu söküp başka HDD bağladım. İşimi bitirdim fakat depo olarak kullandığım HDD bilgisayarımda dolu görünüyor. Ama tıklayınca içi boş bütün bilgilerim yok.

16196244064321612440167648179513.jpg
16196244248787191005315577823432.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl çözdünüz?

Attrib -a -s -r -h /s /d
Attrib -h -a -r -s /s /d *.*
Normalde bu komutlarla olması gerekiyor fakat bende ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım, bende CMD komutları bile düzeltemedi "erişim engellendi" diyor.
Diğer HDD'yi bağladım biçimlendirip geri kurtarıp diğer bağladığım HDD'nin içine kurtaracaktım.
Yeniden başlattım daha biçimlendirmemiştim bir uyarı geldi "sürücü hatalı hata ayıklamak için yeniden başlatın" dedi.
Bende başlattım :D sonra disk denetimi başladı malum siyah ekranda, masaüstüne geldiğinde kontrol ettim bütün dosyalarım yerinde hiç sıkıntı yoktu.
Aslında bu konu ile alakalı bir yazı hazırlamam lazım çünkü birçok kişi bu sorunla karşılaşıyor fakat bu sitede "CMD komutları ile HDD hatası düzeltme" gibi bir yazı yok. Yanlış anlamayın sözüm meclisten dışarı ama maalesef Technopat'ta bilgisayardan anlayanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ama çocuklar yazıyor işte bir şey bildikleri yok bir konu açıyorum ya da bildiğim bir konu hakkında yardımcı olmak için girdiğimde bazı kişiler bilir kişilik taslıyor diğer formlar böyle değil mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı