Domain satışı için firma ile iletişime geçmek mantıklı mı?

Hocam bu marka patent hakki değil dikkatinizi çekerim domainde isteyen istediği domaini alabilir eğer şirket bunun kullanılmasını istemiyorsa kendisi almalı.

Konuyu bildiğim için yorum yapıyorum.3-4 karakter domainler aldım sattım.. com.tr domainlerini bu işi bilen kimse almaz.. Çünkü hiçbir değeri yok olsa dahi değerlenirse mahkeme yoluyla elinden alırlar.. com.tr domainlerinin yönetimi Türkiyede.. Uğraştığına değmez bu domainler. ileriye dönük yatırım yapacaksan com domaini alacaksın.

Konuyu bildiğim için yorum yapıyorum. 3-4 karakter domainler aldım sattım. com.tr domainlerini bu işi bilen kimse almaz. Çünkü hiçbir değeri yok olsa dahi değerlenirse mahkeme yoluyla elinden alırlar. com.tr domainlerinin yönetimi Türkiye'de. Uğraştığına değmez bu domainler. İleriye dönük yatırım yapacaksan com domaini alacaksın.

Bakın domainler hiçbir şekilde mahkeme yoluyla alınamaz ancak eğer ki domain sahibi marka itibarını olumsuz yönde etkileyen bir içerik paylaşırsa mahkeme kararı ile içeriği kaldırtabilir ve.com.tr domainler SEO açısından .com domainlere göre daha iyiler.

Bakın domainler hiçbir şekilde mahkeme yoluyla alınamaz ancak eğer ki domain sahibi marka itibarını olumsuz yönde etkileyen bir içerik paylaşırsa mahkeme kararı ile içeriği kaldırtabilir ve.com.tr domainler SEO açısından .com domainlere göre daha iyiler.

Bakın ben bu sektörle 2000 yılından beri ilgileniyorum.. birşey biliyorum ki yazıyorum. İşin açıkçası seo açısından bilmem ne açısından com.tr mi daha değerli com mu daha değerli orası ayrı bir konu (her zaman com değerlidir) ama com.tr domainlerde marka ismi geçen domainleri isterse alırlar.. Bunun tartışmasını bile yapmam. Ha sen toggototamir.com.tr ye oyun sitesi açarsan belki bir şansın var ama markayla alakalı izinsiz site kuramazsın.. com olsa işleyiş başka türlü haliyle şansın var ama com.tr de şansın yok yönetimi Türkiyede olduğu için. Marka domainlere ilave ekleyerek ekmek kazanamazsın. Dikkatlerini çektiğinde elinden alırlar.

Bakın ben bu sektörle 2000 yılından beri ilgileniyorum. Bir şey biliyorum ki yazıyorum. İşin açıkçası SEO açısından bilmem ne açısından com.tr mi daha değerli com mu daha değerli orası ayrı bir konu (her zaman com değerlidir) ama com.tr domainlerde marka ismi geçen domainleri isterse alırlar. Bunun tartışmasını bile yapmam. Ha sen toggototamir.com.tr ye oyun sitesi açarsan belki bir şansın var ama markayla alakalı izinsiz site kuramazsın.com olsa işleyiş başka türlü haliyle şansın var ama com.tr de şansın yok yönetimi Türkiye'de olduğu için. Marka domainlere ilave ekleyerek ekmek kazanamazsın. Dikkatlerini çektiğinde elinden alırlar.

Hocam bu marka hakkı değil yani ben şu an istersem gidip çok ünlü a markasının amarkası.com.tr olarak domainini alırım ancak logosunu taklit edersem ürünlerini kendi ürünüm gibi gösterirsem veya markanın itibarını zedeleyecek bir şey yaparsam o zaman önce ilgili içeriği kaldırmam gerektiği bana söylenir kaldırmadığım taktirde ise marka bana tazminat davası veya sitenin bütün gelirini ona ödemem şeklinde bir dava açabilir ancak her ne olursa olsun parasını ödeyip satın aldığım domaini parasını ödemeden veya benim rızam olmadan hiçbir şekilde alamazlar.

Hocam bu marka hakkı değil yani ben şu an istersem gidip çok ünlü a markasının amarkası.com.tr olarak domainini alırım ancak logosunu taklit edersem ürünlerini kendi ürünüm gibi gösterirsem veya markanın itibarını zedeleyecek bir şey yaparsam o zaman önce ilgili içeriği kaldırmam gerektiği bana söylenir kaldırmadığım taktirde ise marka bana tazminat davası veya sitenin bütün gelirini ona ödemem şeklinde bir dava açabilir ancak her ne olursa olsun parasını ödeyip satın aldığım domaini parasını ödemeden veya benim rızam olmadan hiçbir şekilde alamazlar.

Hocam siz domain işiyle hiç ilgilendiniz mi?.. Lütfen bilmediğiniz konu da yorum yapmayınız.. Size şu bilgiyi vereyim.. siz amarkası.com.tr domainini alamazsınız.. aldınız diyelim markasını da almak zorundasınız.. hadi diyelim onu da aldınız.. Başka bir ülkedeki amarkası sizden önce bu markayı farklı ülkede aldığını kanıtlarsa sizin elinizden domainleri alır.. com domainlerde durum çok farklı.. amarkası.com domainini almanızda hiçbir engel yok.. Süreç çok farklı işliyor ama com.tr alan adlarında uğraştığınıza bile değmiyor cünkü elinizden alıyorlar.. com domainde bulamayacağınız domainler com.tr domainlerde boşta.. Millet niye bu domainleri almıyor az düşünün.. Çünkü uğraştığına değmiyor..

Ben satılan bir şeyi paramla almışım alan suçlu oluyor satan değil satmasaymışlar Allah Allah bazı kafaları gerçekten anlamıyorum alo welcome to 2023

Hocam kendi fikirlerimi aktardım. Şirkete mail atın ve kayıt parasından satmak istediğinizi söyleyin.

Dönüş yapıp almak isterlerse 10 katını ben ödeyeceğim size hiçbir şey almadan.

Para ödediğiniz için kabul etmek istemiyor olabilirsiniz bu durumu ama çoğu kişiden aynı yorumu duyacaksınız ne yazık ki. Bir sene sonra yenilenmediği için boşa düştüğünde tekrar konuşuruz. Sevgiler.

Geri
Yukarı