Domain Transfer nasıl yapılır?

Arda78945

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an halihazırda olan bir sitemiz var. WordPress üzerinde tasarladığım sitemin tasarımını açık olan siteye geçirmek istiyorum. Bunu nasıl yapacağımı bir türlü bulamadım, site yapmayı öğrendik ama site yapmaktan daha zor galiba bu transfer işi. İlgili olan arkadaşlara teşekkür ederim.

WordPress nasıl işliyor bilmiyorum fakat WordPress'in verdiği A, CNAME, MX, SRV TXT değerlerini domaini aldığın sitedeki domain yönetimi kısmında bulup girmen gerekiyor. Bazı CNAME değerleri girilmiyor olabilir onu destek bölümüne yazarsan kendileri girerler.

Domain transfer ile ilgili değil, WordPress sitesinin taşınması ile ilgili bir sorunuz var.
  1. WordPress sitesini taşımak için bir yedekleme eklentisi gerekiyor. Bu eklenti, mevcut sitenin veritabanını ve dosyalarını tek bir yedek dosyasında birleştiriyor.
  2. Taşınacak siteye aynı eklentiyi kurmak gerekiyor. Bu, hem WordPress'in hem de yedekleme eklentisinin yeni sitede kurulu olması gerektiği anlamına geliyor.
  3. Taşıma işlemi için adım adım bir video rehberi var. Video linki:
    Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Eklenti indirme adresi videoda mevcuttur.)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı