Dominar 400 nasıldır?

Cosmic Pegasus

Decipat
Evet arkadaşlar selam. NMAX 155 kullanıyordum ve yaşım 18, vitesli motor kullanmayı biliyorum fakat hiç vitesli motorum olmadı.
İlk kez 2023 model sıfır Bajaj Dominar 400 aldım ve zorluk çekeceğimi düşünmüyorum.
13 yaşından beri scooter kullanıyorum ve NMAX ile uzun yol da yaptım.
Sizin bana verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır ve Dominar 400 nasıl bir motordur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar selam. NMAX 155 kullanıyordum ve yaşım 18, vitesli motor kullanmayı biliyorum fakat hiç vitesli motorum olmadı.
İlk kez 2023 model sıfır Bajaj Dominar 400 aldım ve zorluk çekeceğimi düşünmüyorum.
13 yaşından beri scooter kullanıyorum ve NMAX ile uzun yol da yaptım.
Sizin bana verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır ve Dominar 400 nasıl bir motordur?
Daha dün 300km uzun yol yaptım. 150 ile sabit gittim otobanda. Yormadan gideceğim yere vardım. Bugün de dönüşüm var. Yine yormayacağına eminim. Ağırlık biraz sorun olabiliyor ilk başlarda. Giderken değil de motoru çekip çevirirken. Özellikle park ederken veya geri geri çıkarken zorluyor. Hafif bir yokuş varsa geri girmeye imkan olmuyor. Ağırlığı uzun yolda büyük avantaj. Rayda gider gibi gidiyor.

Belli başlı sorunları var. Kimisi kronik. Sorunlarının geneli çözülüyor. Şimdilik kendisiyle 4500km yaptık, tps sensörü değişti, disklerde ufak bir yamukluk var o da garantiden değişecek. Trip resetleme sorunu var ve son olarak stop etme sorunu var. Aragaz vermeye gelmiyor motor. Debriyaj çekiliyken tamgaz aragaz verirsen ikinci aragazda stop ediyor. Ama her zaman değil bazen. Aragaz vermezsen stop da etmiyor aylarca.

Bende 2021 model 400 UG var, sıfır almıştım. Pazartesi günü 10.000 bakımına gireceğim. Fiyat performans olarak çok mantıklı bir araç. Torku oldukça yüksek, şehir içi kullanması çok keyifli. Rüzgarı kesmesi için 59 cm tur camı ve deflektör takılı benim motorda. Bu motorun son hızının düşmesine ve hatta 135 sonrası hızlarda kafa sallamasına sebebiyet veriyor. Ben 115-125 giderim derseniz 59 cm tur camı ve deflektör ile çok keyifli yolculuk yaparsınız ancak benim gibi yüksek hızları seviyorsanız tadınız biraz kaçıyor.

Motosikleti ilk aldığım zamanlarda birkaç kere stop etme sorunu yaşadım, 2000 KM sonrası bu stop etme sorunum ortadan kalktı herhangi bir sensör değiştirme ihtiyacı duymadım. Benim başka bir olumsuz deneyimim olmadı.

Benzin deposu 2 diş kalınca ikaz lambası yakıyor, lamba yanınca muhakkak depoyu doldurmak gerek çünkü benzin pompası benzin ile soğuyor. Bu sebepten ötürü benzin pompası değiştirmek durumunda kalan çok insan var.

Hayırlı olsun ama aldıktan sonra ''nasıldır?'' demek baya komik olmuş. Zaten almışsın, alırken de defalarca araştırıp, inceleyip, fikir sahibi olup aldığına %100 eminim. Kimse bakkaldan ekmek alır gibi aniden gidip motor almıyor sonuçta o yüzden sorduğun soru biraz saçma kaçıyor.

Hayırlı olsun ama aldıktan sonra ''nasıldır?'' demek baya komik olmuş. Zaten almışsın, alırken de defalarca araştırıp, inceleyip, fikir sahibi olup aldığına %100 eminim. Kimse bakkaldan ekmek alır gibi aniden gidip motor almıyor sonuçta o yüzden sorduğun soru biraz saçma kaçıyor.
Dominar 400 teslimatları 2 aya yakın sürüyor. Belki yorumlardan aklına yatmazsa geldiği gibi satabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı