Domuz eti neden hoş görülmez?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende dini bütün bir insan değilim. Ama verilen örnekler çok yanlış bunlara tepki gösteriyorum. Örneğin oruç tutmayanları dövün gibi bir ayet hadis yok. Oruç tutmayanlara saygı gösterilmemesi bizim ülkenin yozlaşmasının göstergesidir, Islamın emrinin değil. Hoşgörü ve zorlamanın olmaması Islamın en büyük özelliklerinden. Ama bir durumda sizde haklısınız Diyanet bile faiz yiyip (haram) ve adam kayırıyor. O yüzden sözde müslüman olup Islamiyeti yaşayanları değil de Islamiyetin emirlerini göz önüne almak daha mantıklı oluyor.

Dinimizde haram diyorsa haramdır!.Dinimizde zorlama yoktur ve isteyen içkisinide içer isteyen midyesinide yer. O onun müslümanlığına kalmış bir şey. Midye konusuna gelirsek midye mekruhtur. Bana kalırsa sigara bile haram ama yapacak bir şey yok.

İfadeler: 900
Göremiyorum ama tam adı nedir bakayım internetten büyük resmine? Çünkü bazen hilal yanına allah kelimesini de motifli yazıyorlar onla karışmasın yani. Yoksa boğa boynuzunun islamiyette bir yeri yok çünkü dediğin gibi.
Domuz eti yemememiz bana göre tamamen saçmalık. Fakat bundan sonra yesem de tadını beğeneceğimi zannetmiyorum.
Artık eskisi gibi katı değil zaten insanlar. Çok yerde domuz ürünü marketleri var. Denemek istersen salam gibi olanı alıp deneyebilirsin. Ama zaten çok matah bir şey değil yani
Ama bir durumda sizde haklısınız Diyanet bile faiz yiyip (haram) ve adam kayırıyor.
Yani diyanete bile güvenemiyorsa insan bu sefer sahte hocalara meydan kalıyor. Bu sefer ne hoşgörü ne gerçeklik kayboluyor dini konularda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…