Domuz gribi kaç günde iyileşir?

Odios01

Hectopat
Merhabalar. Cuma akşamı bir anda öksürmeye başladım. Hiç boğaz ağrımıyordu. Normalde grip olmadan önceki gün boğaz ağrısı yaşardım, diğer gün de öksürme, boğaz ve baş ağrısı falan yaşardım. Sonra cumartesi baya ağırdı. Bugün daha da ağır başladı gün. Hatta sabah 6.30 kalktım, tuvalete gidecek güç bulamadım. Resmen kılımı kıpırdatamadım bugün. Her neyse sonra 10 gibi hastaneye gittik falan, domuz gribi olduğumu öğrendim. Bir de bu hastalık sürecinde günde 2-3 kez ağrı kesici kullanıyorum da herhangi bir zararı var mıdır? Normalde 1 haftadır aralıklarla da olsa (bir gün ara) ağrı kesici kullanıyordum, şimdi bir anda 2-3'e çıkardığımda biraz kafaya taktım. Paranoyaklık tutuyor bazen beni :D. Ve ne zamanda geçer, 3 günlük rapor aldım okula gitmemek için, 3 günde iyileşir miyim? Bugün 2. gün sayılır.

Dostum biz ailece yakalandık 2 ayda anca geçti yoğun c vitamini tedavisi ile. Yanında ateş düşürücü ağrı kesici. Öksürük çok inatçı olduğu için alternatif tıp tedavisi çam kozalağı suyu vs. anca atlatabildik. Geçmiş olsun.

En kötü çözemezse ölür.
Aman hocam, o kadar tehlikeli mi ya?
Dostum biz ailece yakalandık 2 ayda anca geçti yoğun c vitamini tedavisi ile. Yanında ateş düşürücü ağrı kesici. Öksürük çok inatçı olduğu için alternatif tıp tedavisi çam kozalağı suyu vs. anca atlatabildik. Geçmiş olsun.
Size de geçmiş olsun hocam. Evde redoxon bulunuyor, onu içiyorum arada bir. Nedense sağlıklı beslenipte, vitaminlerimi almama rağmen hala hasta oluyorum. Bağışıklığım sürekli düşüyor.
Öksürüğün yanında çok fazla burun akıntısı da var. Ve ateş iki günde 39'larda gezdiği için de sürekli ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlarda kullanıyorum tabii.

Geri
Yukarı