Donald Trump Xiaomi’yi Kara Listeye Aldı

Doğru Amerika’da insanlar çok fakir Xiaomi bile alamıyorlar. Türkiye’de müsriflik çok yeğenim herkesin elinde iPhone 12 Pro Max var.

Ev kiraları, sağlık, eğitim cidden pahalı şeyler bunlar yurt dışında herhalde ülkemizde cidden diğer ülkelere göre ucuz olan şeyler bunlar cidden.
K-12 eğitimi ücretsiz. Sağlık konusunda da şöyle: Türkiye bizim maaşlarımızdan ve aldığımız ürünlerden kesinti yapar ve bu kesintiler de bildiğiniz gibi çok yüksektir. Amerika’da ise size brüt maaş verilir, maaşınıza ve bölgenize göre değişir ama %20 civarı bir kesinti alırlar gerisi size kalır. Siz bu parayla sigorta yaptırırsınız, kira ödersiniz, bir şeyler alırsınız. Sağlık harcamalarınızı da sizin yaptırdığınız sigortalar karşılar.
Kiralar ise gerçekten pahalı ama orada müstakil iki katlı güzel bir evde oturuyorsunuz burada ise apartmanda.

K-12 eğitimi ücretsiz. Sağlık konusunda da şöyle: Türkiye bizim maaşlarımızdan ve aldığımız ürünlerden kesinti yapar ve bu kesintiler de bildiğiniz gibi çok yüksektir. Amerika’da ise size brüt maaş verilir, maaşınıza ve bölgenize göre değişir ama %20 civarı bir kesinti alırlar gerisi size kalır. Siz bu parayla sigorta yaptırırsınız, kira ödersiniz, bir şeyler alırsınız. Sağlık harcamalarınızı da sizin yaptırdığınız sigortalar karşılar.
Kiralar ise gerçekten pahalı ama orada müstakil iki katlı güzel bir evde oturuyorsunuz burada ise apartmanda.

K-12 sistemi hakkında bir bilgim yok ama genellikle okullar para alıyor diye biliyorum. Diğer dedikleriniz ise doğru ama oranın vatandaşı değilseniz yeri gelince hayat kurmak türkiyeden bile zor oluyor bunu demek istedim.

@botstepz Tabii ki. Hangi ülkeye gitseniz bir düzen kurmak zamanınızı alır elbet. Para alan okullar genelde Üniversite düzeyindeki kurumlar oluyor. Onlardan da eğer vatandaşsanız çeşitli burs imkanları oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı