Donanım alanında kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım?

Bilgisayarla vs yeni ilgilenmeye başladım. Ve bu alanda kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım?

13 yaşındayım 9 yaşımda başladım. Geliştirmen için biraz araştırman ve deneyerek öğrenmen gerekli. Şu anda kullandığım emektarın az parçasını bozmadık yani :D

Heves ve araştırma çok önemli. İnternette neredeyse her sorunun cevabı var, sadece biraz merak ve gayret gerekiyor. İlk etapta Technopat'ın kafa ayarı serisini, Volkan Oyun Kuvvetlerinin eski videolarını izleyebilirsiniz. Tabii ki Technopat Sosyal'de sorularınıza cevap bulmak için oldukça faydalı olacaktır. :)

@Yiğitt35 @Yener K. @messinicocugu @Eren AK @e.n.e.s Hocam siz kendinizi nasıl bu alanda geliştirdiniz, siz ne önerirsiniz ? :)

@Yiğitt35 @yener999 @messinicocugu @ErenAKKOC @e.n.e.s Hocam siz kendinizi nasıl bu alanda geliştirdiniz, siz ne önerirsiniz ? :)
Ben YouTube'dan ilgimi çeken teknoloji kanallarının videolarını izleyerek bilgi sahibi olmuştum. Tabii hâlâ yeterli değildi. Sonra Technopat Sosyal'e üye oldum, buradan önüme çıkan konuları inceleyerek ve bilgi sahibi olduğum kadar yazarak bayağı bir şey öğrendim.

Heves ve araştırma çok önemli. İnternette neredeyse her sorunun cevabı var, sadece biraz merak ve gayret gerekiyor. İlk etapta Technopat'ın kafa ayarı serisini, Volkan Oyun Kuvvetlerinin eski videolarını izleyebilirsiniz. Tabii ki Technopat Sosyal'de sorularınıza cevap bulmak için oldukça faydalı olacaktır. :)

@Yiğitt35 @Yener K. @messinicocugu @Eren AK @e.n.e.s Hocam siz kendinizi nasıl bu alanda geliştirdiniz, siz ne önerirsiniz? :)

Genel olarak buradaki bilgili insanlardan öğrendiklerimle kendimi geliştirdim.

@Yiğitt35 @yener999 @messinicocugu @ErenAKKOC @e. N. E. S Hocam siz kendinizi nasıl bu alanda geliştirdiniz, siz ne önerirsiniz? :)

Beni daha çok LGA775 sistemler ve ekran kartı konularında görebilirsiniz. Internetteki testlere, kendi deneyimlerime ve incelemelere baka baka bilgi sahibi oldum. Hem merak ettiğim konulara baktım sürekli hem bildiğim konular hakkında cevap ve rehberler yazdım hem de bütçe dahilinde LGA775 anakartlar işlemciler alıp hatta çeşit çeşit ekran kartı alıp performanslarına baktım, hız aşırtma deneyleri yaptım... Kısacası imkan ve merakın varsa çok pahalı olmayan platformlarda, LGA775 gibi, hız aşırtma olur, parça tamiri olur, merak ettiğin ne varsa araştıra araştıra zamanla ögrenirsin zaten ;)

Ben de burada çok şey öğrendim. Rehber videoları da önemli. Bunlara da bakın. Eski parçalar alıp uğraşabilirsiniz.

Bu forum var ya öyle bir forum ki her şeyi bulabiliyorsun ilk olarak bu forum demek istiyorum.
Ben bu donanım olaylarını 12 yaşında öğrenmeye başladım, babam ilk bilgisayarımı alırken deli gibi araştırma yapardım peki o gidip ne aldı? Tabii ki de bir laptop. Beni dinlemedi ve şimdi bu külüstürle 7. yılımdayım. Ne iyi grafikli oyunlar oynayabildim ne de arkadaşlarımın oynadıklarını. Düşük sistemli oyunlar içerisinde mahsur kaldım ama her zaman araştırmaya devam ettim asla umudumu kaybetmedim, bir gün en iyi oyunları oynamak için öyle bir sistem toplayacağım ki kendim bile şaşıracağım. İşte bu yüzden her şeyi öğrenmek istiyorum ve öğrenmeye devam ediyorum. Biraz içimi dökmek istedim okuyanlara teşekkürler :D . Anlayacağın merak ve istek yeterli gerisi geliyor.

Geri
Yukarı