Donanım Arşivi DA-V3.5'u Nasıl Buldunuz?

WhiteFountain

Kilopat
Makaleler
1
1600'ün tek çekirdekte Intel'in baya geride kalması ve Adata'nın 6xx SSD serisinin kronik sorunlu olması dışında sistem güzel gözüküyor.
SU630 yerine 70 lira farkla Gigabyte UD serisi SSD alınabiliyor sağ taraftan.

Sisteme gelecek olursak fiyat performans olarak güzel sistem ama belli başlı çekemez bir kitle var illa eleştirilecektir.

1600'ün tek çekirdekte Intel'in baya gerisinde kalması ve Adata'nın 6xx SSD serisinin kronik sorunlu olması dışında sistem güzel gözüküyor.
Yeni oyunlar çıktıkça AMD'nin avantajı artacak. Zaten render konusunda AMD'nin eline su döken yok.

Şahsen ben güzel buldum. Bu zamanlarda tam bir F/P olmuş açıkçası. Sizin görüşleriniz neler bu sistem hakkında?

Ben aşağıda verdiğim linkteki sistemi 3000tl ye aldım. Bilmiyorum hangisi daha iyi ama nasıl hala daha ucuz olabiliyor anlayamıyorum? Sizce hangisi daha iyi?

Şuan 2800'e satılıyor bence bu performansı şuan bu fiyatta bulmanız zor SSD başka model seçilip alınabilir.

Ben aşağıda verdiğim linkteki sistemi 3000tl ye aldım. Bilmiyorum hangisi daha iyi ama nasıl hala daha ucuz olabiliyor anlayamıyorum? Sizce hangisi daha iyi?

Tabii ki V3.5. Kasa ve PSU kötü, İşlemci olarak R5 1600 daha mantıklı. Depolama olarak da düşük. Yani biraz kazıklanmış gibi olmuşsunuz, geçmiş olsun.
@WhiteFountain Gayet güzel PC olmuş, fiyatı cidden bu piyasaya göre baya iyi, başka sitelerde baksak bu fiyat bandında PowerBoost kasa ve PSU, A320 anakart, R3 2300X işlemci ve 240 GB SSD'li PC'ler satılıyor. V3.5'a bakıyorum Corsair Spec Delta 550W kasa kullanılmış, kasanın piyasa fiyatı 700 TL zaten ve cidden çok çok iyi bir kasa.
Depolama olarak 480 GB SSD gayet iyi, Adata'nın sorunlu olan serisi 630 değil 650.
PC'de sadece R5 1600 biraz sırıtıyor o da kötülüğünden değil yani, gayet güçlü bir işlemci hatta 300 TL farkla da R5 2600 alınıyor. Buna eksi diyemem yani, çok iyi PC.

Tabii ki V3.5. Kasa ve PSU kötü, İşlemci olarak R5 1600 daha mantıklı. Depolama olarak da düşük. Yani biraz kazıklanmış gibi olmuşsunuz, geçmiş olsun.
@WhiteFountain Gayet güzel PC olmuş, fiyatı cidden bu piyasaya göre baya iyi, başka sitelerde baksak bu fiyat bandında PowerBoost kasa ve PSU, A320 anakart, R3 2300X işlemci ve 240 GB SSD'li PC'ler satılıyor. V3.5'a bakıyorum Corsair Spec Delta 550W kasa kullanılmış, kasanın piyasa fiyatı 700 TL zaten ve cidden çok çok iyi bir kasa.
Depolama olarak 480 GB SSD gayet iyi, Adata'nın sorunlu olan serisi 630 değil 650.
PC'de sadece R5 1600 biraz sırıtıyor o da kötülüğünden değil yani, gayet güçlü bir işlemci hatta 300 TL farkla da R5 2600 alınıyor. Buna eksi diyemem yani, çok iyi PC.
Evet kasanın ve powerın sıkıntılı oldugunu biliyorum. Sistemden gayet memnunum sıcaklık değerleri felan o kadar çok çıkmıyor. Ayrıca depolama olarak kendim 1 ssd ve 1 hdd ekledim. Yaklaşık 750gb şuan. Önümüzdeki senede 8 ram takviyesi daha yapıldığında iyi götüreceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı