Donanım Arşivi G2 Sistemi

Az önce izledim bende sistemin videosunu ve sistem güzel parçalar kaliteli. Genelde böyle hazır sistemlerde hep biryerden kısarlar bu ekran kartı kasa ve PSU olur genelde. Bu üründe o parçalar hep güzel ve kaliteli seçilmiş tek beğenmediğim anakart oldu. Anakart performanssa etkili değil tabi ama o kadar güzel kasanın içinde düdük gibi ufacık kalmış 2 adet RAM slotu var soğutmaları ve görünüşü güzel değil ben 200-300 TL fazla verip Asus TUF anakart eklenmesi taraftarıyım alacak arkadaşlara. Ayrıca +45 TL verip Ryzen 2600 almakta mantıklı olabilir.

Fiyat performans kasası diyor kardeşim! Yani ekle ekle ekle sonu yok.
Adam G2 sistemi 3500 liraya herkes güncel oyunları rahatça oynasın diye işini görsün diye toplamış
bazı gereksiz eleştiriler cidden rahatsız edici olmuyor mu?

Almayı düşünüyordum açıkçası ama dolar düşmesine rağmen küçük paraların hesabını yapması mide bulandırdı. Öğlen Ryzen 2600 ile 3.540 TL gibi bir rakamdı. Ayrıca Adata 120GB SSD'yi seçtiğimizde dünkü fiyata nazaran daha az fiyat farkı oluyor.

İşlemciyi Ryzen 3 2300X yapıp artan parayla dışardan 8 GB RAM daha alıp 16 GB'a yükseltmeyi düşünüyorum. Sorun şu ki 2300X ile RX 570 darboğaz yapar mı? Render, yayıncılık vs. ile uğraşmayacağım oyun ve genel kullanım için sistem lazım.

Ryzen 3 2300x ile RX 570 gibi bir sistemde darboğaz olacağını düşünmüyorum ama ekran kartı yükseltmesine kapalı bir sistem olacağı aşikar, ileride ekran kartını yükseltmek istediğiniz zaman pişman olacaksınız. Bütçenizi arttırmanızı ve Ryzen 5 2600 almanızı öneriyorum.

Ryzen 3 2300x ile RX 570 gibi bir sistemde darboğaz olacağını düşünmüyorum ama ekran kartı yükseltmesine kapalı bir sistem olacağı aşikar, ileride ekran kartını yükseltmek istediğiniz zaman pişman olacaksınız. Bütçenizi arttırmanızı ve Ryzen 5 2600 almanızı öneriyorum.
Öyle bir yükseltme yapmayı düşünmüyorum ilerde, ancak yaparsam da işlemciyi de satarım diye düşünüyorum. Yanlış mıyım?

Yani o da mantıklı tabii ama Ryzen 5 2600, RTX 2060'a kadar (RTX 2060'da hafif darboğaz yapıyor) 1080p'de besliyor. Yani satıp almanıza gerek kalmaz. Ama şöyle bir şey de var, Ryzen 3 2300x alıp satar Ryzen 5 2600'den daha iyi bir işlemci alabilirsiniz evet. Ryzen 3 2300x alabilirsiniz, mantıklı. RX 570'i besler diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı