Donanım Arşivinin Topladığı Bilgisayar Nasıldır?

Ancak o anakart 2666 MHZ desteklediği için maksimum 2666'da kullanılacak RAM'ler. Bu yüzden çok saçma, o RAM'lere uygun anakart almak daha uygun olacaktır.
Anakart fiyatı özelliklerine göre uygun. B450'lerin en ucuzları bile daha pahalı, 500TL oluyor onlar hem yonga soğutucuları da yok. O fiyata X370M alınır.

Anakart fiyatı özelliklerine göre uygun. B450'lerin en ucuzları bile daha pahalı, 500TL oluyor onlar hem yonga soğutucuları da yok. O fiyata X370M alınır.

Üstüne 100 lira koyup çok daha iyi ve geleceğe yönelik bir anakart alınabilir. Ryzen işlemciler RAM hızına önem verir bu yüzden bu devirde minimum 3000MHZ destekli bir anakart şart.

Üstüne 100 lira koyup çok daha iyi ve geleceğe yönelik bir anakart alınabilir. Ryzen işlemciler RAM hızına önem verir bu yüzden bu devirde minimum 3000MHZ destekli bir anakart şart.
150TL farkla RX590 yerine Vega56 alınabiliyor(NanoK). Bu farkın oraya yatırılması çok çok daha mantıklı.

150TL farkla RX590 yerine Vega56 alınabiliyor(NanoK). Bu farkın oraya yatırılması çok çok daha mantıklı.

Benim ekran kartına lafım yok. Sizin yaptığınız yanlışı söylemeye çalışıyorum. Madem illa o anakart kalsın diyorsunuz. Gidip 2400 MHZ'li bir RAM alın bari. 100 Lira daha koyup neden anakart almak istemiyorsunuz. Bu devirde 3000 MHZ'den aşağı kurtarmıyorrr.

Armor serisi aslında yeterli bir soğutma fakat düşük TDP değerli kartlar için. RX 570 ve RX 580 için yetersiz. Fakat UV ile Armoru en mükemmel soğutmalardan birine çevirebilirsiniz. Sağlam bir UV ile hem performans artışı kazanırken hemde kart 60 derecelerde sessiz bir şekilde çalışabilir. Onun dışında RX kartları için en iyi soğutma NITRO+ modelidir, diğerleri çok boş.

Benim ekran kartına lafım yok. Sizin yaptığınız yanlışı söylemeye çalışıyorum. Madem illa o anakart kalsın diyorsunuz. Gidip 2400 MHZ'li bir RAM alın bari. 100 Lira daha koyup neden anakart almak istemiyorsunuz. Bu devirde 3000 MHZ'den aşağı kurtarmıyorrr.
Arkadaşın bütçesi zaten düşüktü ben biraz daha artırarak o ekran kartını almasını tavsiye ettim. Anakartı artırma bütçesinin olduğunu pek sanmam. Hem bu anakartta olan yonga soğutucusu (ki OC için önemlidir), LED aydınlatma gibi özellikler giriş seviyesi B450'lerde yok. Tekrar söylüyorum: İlla ki bütçe yükseltilecekse anakart için, X370M Gaming 3 ya da DS3H alınması daha mantıklıdır. Ayrıca soğutuculu 2400MHz RAM'ler ile 3000MHz'ler aynı fiyat, hem bu 2666MHz'de çalışır.

Oyunlar minimum 8GB RAM istiyor. Bir de bu sisteme antivirüs kurulmalı, müzik dinleyebilirsin oyun oynarken, dosya yükleyebilirsiniz? O zaman ne yapacaksınız? Sözün özü geçici olarak 8GB RAM kullanılabilir ancak en kısa zamanda yükseltilmesini öneriyorum.
RAM değerinin 8GB olması müzik dinlemenizi engellemez, Spotify bile 100 MB civarı kullanmakta. Oyun oynarken dosya yüklemek ne alaka ? İşin internet kısmına gelirsen Türkiye'de pek imkanı yok.

8 GB RAM geçici fakat olduğu zaman 16 GB yapılmalı.

DADG2 sistem aldım 12 gün sonra sorunsuz elime ulaştı şuanda Ama 3 yükledim işlemci sıcaklığı bu havalara rağmen 65 dereceyi zor gördü ekran kartı sıcaklığı da aynı şekilde. Sistem kusursuz çalışıyor 16GB RAM ile ek olarak da Samsung CFG73 144HZ monitörünü aldım. (1600TL)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı