Donanım Arşivinin Topladığı Bilgisayar Nasıldır?

Arkadaşın bütçesi belli işte niye hala CPU yükseltmesi istiyorsunuz? RAM konusuna gelirsek bu sisteme RAM yeterli şuan için. Fakat ileride RAM takviyesi yapmalısınız diye düşünüyorum. Sistemin yanında verdikleri RGB Wraith Max Soğutucu hediyesi çok iyi, keşke benimde sipariş verdiğim DADG2 sisteminde de bu soğutucuyu hediye etselerdi. Sistem bu fiyata gerçekten güzel fakat diğer arkadaşlarında dediği gibi ekran kartı bu kasada yazın bu havalarda 80 dereceyi görebilir, sisteme baktım alternatif de bulunmuyor o konuda yapacak pek bir şey yok.

İşlemci update istenmesinin sebebi aslında ürünün fiyatı ile doğru orantılı. Sisteme koyulan işlemcinin arkadaşın oynayacağı oyuna yetiyor olması önem arz etmiyor. Yani, bütçe bu yada oynanacak oyun bu şeklinde sistem toplamak yanlış olur. Bütçeniz dahilinde en iyisini istemek de sorun yok.
Burada ki sorun, İtopyanın genel olarak fiyatlarının yiksek olması sebebi ile bu sisteme 1600 koymuş. Halbuki İtopya da satılan 1600 fiyatına piyasada 2600 satılıyor.
Sistemin fiyatının çok iyi olduğu bir gerçek ama bu 2600 ü çok pahalı sattığı için sisteme dahil edilemiyor olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
AMD Ryzen 5 2600 SiNERJİ = 1021 TL
AMD Ryzen 5 2600 İTOPYA = 1392 TL stokta yok görünüyor muhtemelen daha da artacak fiyat.
AMD Ryzen 5 1600 SİNERJİ = 853 TL
AMD Ryzen 5 1600 İTOPYA = 1257 TL

İşlemci update istenmesinin sebebi aslında ürünün fiyatı ile doğru orantılı. Sisteme koyulan işlemcinin arkadaşın oynayacağı oyuna yetiyor olması önem arz etmiyor. Yani, bütçe bu yada oynanacak oyun bu şeklinde sistem toplamak yanlış olur. Bütçeniz dahilinde en iyisini istemek de sorun yok.
Burada ki sorun, İtopyanın genel olarak fiyatlarının yiksek olması sebebi ile bu sisteme 1600 koymuş. Halbuki İtopya da satılan 1600 fiyatına piyasada 2600 satılıyor.
Sistemin fiyatının çok iyi olduğu bir gerçek ama bu 2600 ü çok pahalı sattığı için sisteme dahil edilemiyor olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
AMD Ryzen 5 2600 SiNERJİ = 1021 TL
AMD Ryzen 5 2600 İTOPYA = 1392 TL stokta yok görünüyor muhtemelen daha da artacak fiyat.
AMD Ryzen 5 1600 SİNERJİ = 853 TL
AMD Ryzen 5 1600 İTOPYA = 1257 TL

O sizin baktığınız kutusuz ve satılmıyor sadece sistemler için kullanıyorlar. :) R5 2600 itopyada da aynı fiyatta farklı değil.

O kutusuz baktıklarının fiyatı aynen sisteme yansıtılmıyor. Neden diye sorarsanız sistemi tek tek toplarsanız 4667 TL ediyor sistem. Sonuç olarak R5 2600 tabi ki bütçe var ise yükseltilmeli ileriye dönük olması açısından fakat eğer arkadaşın bütçesi yok ise R5 1600'de iyi bir seçenek.

Son düzenleme:
Hazır sistemlerin fiyatlarının normal satış fiyatlarından olmadığını tabi ki biliyorum. Yoksa bu fiyatlarla zaten hazır sisteme ihtiyaç duymadan kendimiz makul fiyatlı sistemler topluyor olurduk. Sinerjide normal satış fiyatına, İtopya da ancak hazır sistem de sahip oluyor anlamı çıkıyor. Tekrar belirtiyorum fiyat evet çok iyi görünüyor, alınmışken de en iyisi olsun istiyor insan, ne deyim bilemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı