Donanım değişikliği sonrasında mavi ekran hatası ve yeniden başlatma sorunu

ferocious

Hectopat
Daha fazla  
Sistem: ASUS X555LNB (Update'ler yapılmış)

Bilgisayarımın harddiski çok eski olduğundan yeni bir SSD ile değiştirttim. İlk hafta sorunsuz çalışıyordu. Bir gün tarayıcıda gezerken mavi ekran hatası aldım ve bilgisayarımın yeniden başlatılmasını bekledim. Başlattıktan sonra bilgisayarımda yaptığım herhangi bir değişiklik bir sonraki yeniden başlatmada gidiyor. Bilgisayar zaman makinesine döndü sanki. SSD'yi takan bilgisayarcıyla konuştum durumu bilmediğini ve SSD'yi garantiye yollayacağını söyledi. O sırada da aynı model SSD takıldı. Aynı olayları tekrar yaşadım. Garantiden gelen bilgiye göre SSD üzerinde işlem yapıldığını söylemişlerdi. Ben bilgisayarım üzerinde oyun ve web dışında bir şey bulundurmadım. Oynadığım oyunlar crackli değildi ve yıllardır oynadığım oyunlardı. Bu sorunu bugün 3. kez yaşıyorum ve bu beni aşırı yordu.

Son düzenleme:

Sorun SSD’den kaynaklı olmayabilir. SSD’yi aldığınız zamana denk gelebilir farklı bir neden. Minidump dosyalarını paylaşın bakalım.

Sorun SSD’den kaynaklı olmayabilir. SSD’yi aldığınız zamana denk gelebilir farklı bir neden. Minidump dosyalarını paylaşın bakalım.

Bu mesajı okurken bir crash daha aldım ama minidump klasörüm boş görünüyor. Acaba crashten önceki haline döndüğü için bu dosyaları yedekleme fırsatı bile bulamıyor olabilir mi? Yani yeniden başlatma sonrasında da crashten önceki haline dönüyor her şey.

Son düzenleme:
Bu mesajı okurken bir crash daha aldım ama minidump klasörüm boş görünüyor. Acaba crashten önceki haline döndüğü için bu dosyaları yedekleme fırsatı bile bulamıyor olabilir mi? Yani yeniden başlatma sonrasında da crashten önceki haline dönüyor her şey.

Attığım konuda Ali abinin aşağıda yazdığı bir mesaj var, onu okuyun.

Mavi ekran esnasında bilgiler tamamen toplanmadan (%100 olmadan) bilgisayarı yeniden başlattınız mı veya kapadınız mı? Bu sebepten dolayı bilgiler toplanamadığı için .dmp uzantılı dosyalar o klasörde kaydedilmemiş olabilir.

Mavi ekran esnasında bilgiler tamamen toplanmadan (%100 olmadan) bilgisayarı yeniden başlattınız mı veya kapadınız mı? Bu sebepten dolayı bilgiler toplanamadığı için .dmp uzantılı dosyalar o klasörde kaydedilmemiş olabilir.
Hayır. %100 olmasını bekledim ve kendi kendine yeniden başlattı zaten.
Olay günlüğünde ise bir sürü hatalarla karşılaştım.
Ekran Alıntısı.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı