Donanım Haber'de Yaşadığım Rezillik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kaan Arslan

Kilopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
5 Senedir kullandığım HDD'nin Bad Sector vermesi ile beraber kendime yeni bir HDD arayışına girmiştim. Sınav senem olduğu için de çok fazla pahalı bir şey almak istemememden ötürü büyük bir gaflete düştüm. DH'nin ikinci el forumuna bakmak... ''Neden ?'' Diye sorduğunuzu işitir gibiyim. Cevap basit, çoğu kişiye güvenemiyorsunuz ve satış yapan büyük bir kitle eğitim seviyesi düşük, kalitesiz bireyler. Bu neden ötürü referansı fazla olan bireylerin ilanlarına baktım.

Gayet ucuz bir fiyata WD Caviar Black serisi bir HDD buldum kendime. Referansı yüksek, hem de oturduğum yerin birkaç sokak yukarısında oturan biri satıyordu ürünü. Hemen kaçırmamak için irtibata geçtim ilgili kişiyle. Buraya kadar her şey normal. Hakkını yemeyeyim, satış öncesi ve sonrası çok ilgilendi kendisi. Her neyse, buluşacağımız yer bir süper marketin önüydü. Mekana geldiğimde telefon ile aradım ve sordum ''Sizi nasıl tanıyacağım ?'' aldığım cevap şöyleydi: ''Bankta oturuyorum bacak bacak üstüne. :))'' tabi kendi içimde kavram kargaşası yaşarken, dediği gibi ''Bacak bacak üstüne'' otururken buldum kendisini.

O an içimde fırtınalar koptu işte. Neden mi ? Adam satın aldığım HDD'yi BİM poşetiyle getirmişti... Onca referans, ilgi, alaka, bacak bacak üstüne atma, bir anda yok oldu gitti. Tabiri caizse ''İngilizce bitti, gideyim ben.'' tadında bir alışveriş oldu... Velhasıl DH'den bir şey satın alırken iki kere düşünün. Referanslara, üyelik tarihine falan çok takılmamak gerek...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu nasıl zihniyettir arkadaş, ben bir şey satacağım zaman özenle paketlemeye uğraşıyorum. Pıtpıt naylon, köpük, gazate, statik poşet v.s. akılınıza ne gelirse kullanıyorum. Düzgün paketleme yapılmasına rağmen kargo sorun yaşatıyor o ayrı konu.

Aklıma birden şu geldi:

426363_10150594155666559_192783116558_9299804_1757870105_n.jpg

Kaan, bende Ankara' da yaşıyorum. Hangi markette önünde buluştunuz? Tekrar çağır oraya beraber dövelim :)

Merhaba

öncelikle bende donanımhaber de 2. el alışveriş yapan birisiyim. 2005 yılı üyelim bulunmakta.

Yalnız bu söylemiş olduğunuz alışveriş donanimhaber sitesi ile ilgili değildir. Tamamen şahısşa ilgilidir. Donanimhaberde bir sürü alış ve satışım oldu. Hiçbir sorun da yaşamadım. Yaşadığım sorunlarıda karşılıklı konuşarak çözdük.

Geçen gün sahibinden sitesinden alışveriş yaptım. Yaşadıklarımı sizinle paylaşayım.

2. el bir e3570k işlemci aldım. Arkadaşla buluştuk. İlanında faturası var diyordu. Bana verdiği fatura şirket fatura fotokopisi ve fatura seri numaraları okunmuyor. Sorun olmaz diye aldım. Eve gittim taktım cpu arızalı 10 dk sonra pc yi donduruyor. aldığım kişiyi hemen akşam aradım cpu arızalı bu ürünü geri alın paramı iade edin. adam dedi ben o ürünü geri alamam vatana götür.

bir an içimde bi soğukluk hissettim. çünkü işlemciye 360 TL para vermiştim.

İşlemciyi vatana götürdüm, vatan cpu yu test etmek için aldı. Yetkili servise gönderdi. Şu an 11 gün oldu ama herhangi bir ses seda yok cpu hala garantide.

Ve bu işlemci kullanıcı hatası denirse eğer cpu elimde kaldı demektir.

2. el alışverişlerde çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Adı üstünde zaten başkasının elinden geçen bir eşya sonuçta. Neden ben başkasının elinden geçen bir eşyayı kullanmak isteyeyim ki? Gider biraz daha para biriktirip temizini alırım. Şahsi düşünceme göre 2.el pişmanlıktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı