Çözüldü Donanım hızlandırılmalı GPU zamanlaması açık olsa da oyunda Frame Generation açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sorahan

Hectopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Cyberpunk 2077'de de Hogwarts Legacy'de de aynı sorunla karşılaşıyorum. Ayar kapalı görünüyor. DLSS açık aynı şekilde donanım hızlandırılmalı GPU zamanlaması ayarı da açık. RTX 4060 Ti kullanıyorum. Yardımcı olur musunuz?

1710504755336.png

1710504815448.png

Çok ilginç. Ondan da değilmiş.

Eski bir GPU Driver kurar mısınız?

Bu arada bazıları Pencereli Optimizasyonu açınca da düzeldiğini söylemiş. Ben Pencereli Optimizasyon Kapalı durumda da o teknolojileri kullanabiliyorum. Dilerseniz Pencereli Optimizasyonu açıp tekrar deneyin.

Çok ilginç. Ondan da değilmiş.
Neyden hocam?

Eski bir GPU Driver kurar mısınız?
Nasıl kuracağımı bilmiyorum, hangi sürümü önerir siniz?

Bu arada bazıları Pencereli Optimizasyonu açınca da düzeldiğini söylemiş. Ben Pencereli Optimizasyon Kapalı durumda da o teknolojileri kullanabiliyorum. Dilerseniz Pencereli Optimizasyonu açıp tekrar deneyin.
Deneyeceğim birazdan.

NVIDIA'nın sitesinde Arşiv Sürücüler vardır. Orada kartınızı seçip biraz daha eski bir sürücüsünü kurun.
Tamamdır deneyeceğim. Bu arada dediğinizi denedim fakat sonuç yok.

@erengore Aralık ayında çıkan 546.33 sürüm driver'ı kurdum ve problem çözüldü. Şu an açabiliyorum frame generation. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı