Çözüldü Donanım Hızlandırmalı GPU Zamanlaması nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

l4d2 aşığı

Picopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, bir video da FPS arttırma ayarı gördüm. Bu ayar PC'ye zarar verir mi? Isınma, arıza, çökme vs?

1691181351599.png

Çözüm
Grafik kartının işi olan grafik işlerinin olması gerektiği gibi GPU'da yapılmasını sağlar. Diğer türlü işlemci görevi olmayan işlerle boğuşur ve verimsiz bir deneyim olur. Uyumluluk için kapalı, hız için açılmalıdır.
Uyumluluktan kastınız ne tam açar mısınız onu?
Uyumluluk derken, donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasının bazı oyunlar veya uygulamalarla uyumlu olmayabileceğini ve bu nedenle etkinleştirilirse sorunlara neden olabileceğini kastediyorum. Her oyun veya uygulama, farklı sürücü gereksinimlerine, grafik API'larına veya özelliklere sahip olabilir. Her uygulama bu özelliği desteklemeyebilir. Donanım hızlandırması etkinleştirildiğinde bu yüzden uygulamalar düzgün çalışmayabilir veya ufak hatalarla karşılaşabilir. Bu sorunlar yaşanmadığı sürece açık tutulmalıdır. Örneğin, Discord bazı AMD GPU'larda eğer grafik hızlandırması açıksa ayarlarda kaydırırken buga giriyor.

Kapadım ama düzelmedi hepten komaya girdi PC.

Bir de benim PC ASUS TUF A15 R5 4600H ve RTX 3050 Ti var ama BF 1 de aşırı kasıyor normal mi?

Ayarları çok düşüğe al sadece mesh quality ayarını yüksekte tut.

Uyumluluk derken, donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasının bazı oyunlar veya uygulamalarla uyumlu olmayabileceğini ve bu nedenle etkinleştirilirse sorunlara neden olabileceğini kastediyorum. Her oyun veya uygulama, farklı sürücü gereksinimlerine, grafik API'larına veya özelliklere sahip olabilir. Her uygulama bu özelliği desteklemeyebilir. Donanım hızlandırması etkinleştirildiğinde bu yüzden uygulamalar düzgün çalışmayabilir veya ufak hatalarla karşılaşabilir. Bu sorunlar yaşanmadığı sürece açık tutulmalıdır. Örneğin, Discord bazı AMD GPU'larda eğer grafik hızlandırması açıksa ayarlarda kaydırırken buga giriyor.

PUBG de sanki açınca daha çok takılma oldu gibi hissettim kapatıp FPS değerlerine bir bakacağım durum aynı olursa tekrar açarım.

Ayarları çok düşüğe al sadece mesh quality ayarını yüksekte tut.

PUBG de sanki açınca daha çok takılma oldu gibi hissettim kapatıp FPS değerlerine bir bakacağım durum aynı olursa tekrar açarım.

Hocam kasalı PC'lerde BIOS'tan RAM ayarı açılıyordu 3200 MHz olsun diye ASUS TUF 15 laptopta o ayar var mı onu açsam belki FPS artar

@ViperEyes77

Son düzenleme:
Aksi gerekmedikçe her zaman açık tutulmalı.

Rage MP devamlı oyundan atıyor beni CPU yüksek olduğu için ben açmalı mıyım sence?
GTX 1050.
Intel i5.
8 GB RAM mevcut.

Merhaba, hortlattığım için üzgünüm. Bu ayarı açınca input lag azalıyor o zaman sizin açıklamalarınıza göre, doğru mudur? Yüksek eloda oynuyorum ve bu ayarı yeni gördüm açmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı