"Donanım Hızlandırmalı GPU Zamanlaması" nedir?

Nexusxss

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ekran kartım 3050 işlemcim R5 5500U. İşlemcim çok güçsüz ekran kartım daha güçlü kalıyor ve grafik bölümündeki donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması diye bir seçenek var. Bu seçenek işlemciden yükü alıyor mu yoksa işlemciye yük mü bindiriyor?

Bu ayarı NVIDIA'nin Frame Generation özelliğini açabilmek için açtığımızi biliyorum. Sana bir faydası olur mu tam bilemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Grafik kartının işi olan grafik işlerinin olması gerektiği gibi GPU'da yapılmasını sağlar.

@Nexusxss CPU topladığı yoğun verilerin hepsini GPU'ya aktarır. Boylelikle GPU'nun yoğun verileri işlemesi önceliklendirilir. Böylece gecikme düşmüş olur. Bu yüzden DLSS'in sağlıklı çalışması için, zaten açmazsan kilitli oluyor, bu ayarın açık olması gerekli.

@Nexusxss CPU topladığı yoğun verilerin hepsini GPU'ya aktarır. Boylelikle GPU'nun yoğun verileri işlemesi önceliklendirilir. Böylece gecikme düşmüş olur. Bu yüzden DLSS'in sağlıklı çalışması için, zaten açmazsan kilitli oluyor, bu ayarın açık olması gerekli.
Merhabalar,hortlatma için üzgünüm.Bu ayarı açınca 'gecikme düşmüş olur' cümlesinden kastınız input lag mi?Yüksek eloda oynamaktayım ve input lagi azaltmak için bu ayarı açmam mı gerek?

Yeni konular

Geri
Yukarı