Donanım mesleği nasıl edinilir?

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
Arkadaşlar başlık saçma gelebilir fakat ben donanım konusunda bu gibi platformlar da bir sürü bilgi edindim. Gerçek hayatımda 20'ye yakın kasa toplaması ve 4-6 kadar laptop bakımı vs. yaptım. Bazı yerlerde haksız olduğum yerler var fakat ben donanım mesleği edinmek istiyorum. Şu an da stajyerim ve Premier bilgim kurgu yapacak kadar var. İnceleme kanalları için normalde gambling editleri yapıyorum. Sizce ne gibi bir meslek edinebilirim bu bilgiler ve tecrübeler ile. Aklımdaki ufak hayal, satışcı ve tamir kısmı ile ilgilenmek montaj vs. editörlük işi ise kafama yatmadı freelancer olarak yaştan dolayı video başı 10-15 dolar kazanıyorum haftada 40 civarı bu para ise sadece dışarıda gezme ve kahve parama yetiyor ki şu 1 haftadır işlerim durgunlaştı. Her türlü fikirlere açığım. Sadece tavsiye ve sizlerin yaşadığı tecrübe var ise bunları edinmek için bu konuyu oluşturuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

O tarz yerlerde çalışasım yok çünkü yanlış anlamayın bilgisizleri alıyorlar. MediaMarkt'da geçen adamın biri müşteriye Excalibur öneriyordu zorla ben Victus alsın diye ikna ettim hatta adamın kulağına internetten satın alın dedim, siz düşünün. Çalışırsam iTopya, incehesap, gamegaraj gibi PC den anlayan firmalarda çalışmak isterim :)

O tarz yerlerde çalışasım yok çünkü yanlış anlamayın bilgisizleri alıyorlar. MediaMarkt'da geçen adamın biri müşteriye Excalibur öneriyordu zorla ben Victus alsın diye ikna ettim hatta adamın kulağına internetten satın alın dedim, siz düşünün. Çalışırsam iTopya, incehesap, gamegaraj gibi PC den anlayan firmalarda çalışmak isterim :)
İtopya ne kadar da bilgili önüne gelene Powerboost PSU satmaya çalışıyor, İncehesap da Gamepower ve James Donkey. Bunlar da çok bilgili tabii.

Her firma kötü ürün satıyor. Onları satmaları söyleniyor, mecbur öneriyor çalışanlar. He bu arada bence de Vatan fazla kötü, ama hepsi aynı şeyi yapıyor.

İtopya ne kadar da bilgili önüne gelene Powerboost PSU satmaya çalışıyor, İncehesap da Gamepower ve James Donkey. Bunlar da çok bilgili tabii.

Her firma kötü ürün satıyor. Onları satmaları söyleniyor, mecbur öneriyor çalışanlar. He bu arada bence de Vatan fazla kötü, ama hepsi aynı şeyi yapıyor.
Hayır dostum öyle değil aslında o tam, itopya hazır sistemleri ucuz yapmak için ekliyorlar onları. Ucuz diye ekliyorlar.

Hayır dostum öyle değil aslında o tam, itopya hazır sistemleri ucuz yapmak için ekliyorlar onları. Ucuz diye ekliyorlar.
Vatan'da da ucuz olsun diye öyle yapıyorlar öyle bakarsan.

İncehesap da 20000 TL ye kadar bütün sistemler Gamepower, Rampage veya Frisby var. Hepsi ucuz olsun diye mi? 10000 lik sistemde de aynı kasa 20000 likde de.

Neyse beni ilgilendirmez. Ne yaparlarsa yapsınlar. Alan kişi bilinçli olursa zaten PSU değişip alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı