Donanım parçasını tamir etmek için hangi eğitimleri almak gerekiyor?

KriegerJack

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi günler. Merak ettiğim bir konu var, cep telefonu olsun veya herhangi bir bilgisayar olsun. Bunların herhangi bir donanım parçasını tamir etmek için hangi eğitimleri almak gerekiyor? Örneğin anakartta bir sorun var bunu tespit etmeyi öğreten, gerekli parçaların(bobin, kondansatör vb.) Değişimlerini öğreten bir eğitim var mı ya da nasıl alınır bu eğitim, eğitimler. Adları nelerdir bu eğitimlerin?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'dan birkaç video izleyerek sende tamirci olabilirsin, çok zor bir şey değil çok fazla bilgi de gerekmez. Halk eğitim merkezlerinde bir takım kurslar var onlara bakabilirsin.

Öte yandan eğer meslek olarak yapmak istiyorsan vazgeç derim çünkü yeni teknolojilerin tamir edilebilirliği çok düşük. Bağımsız kuruluşların web sayfalarından puanlamalarına bakabilirsin.
Yeni teknolojilerin üretilmesi ve satılması için öncekilerin bir şekilde ortadan kaldırılması gerekiyor hem tamir maliyetlerinin çok olması hem yeni teknolojilerin ucuz ve avantajlı olması sebebiyle tamir etmek mantıklı bir hareket değil.
Anakart tamiri için elektronik devre bilgisi falan gerekir özellikle yeni anakartlarda bazı elektronik cihazlar ile tamir edilebiliyor bu cihazlarda oldukça pahalı ve çabuk eskiyor. Yani İstanbul kadıköyde bu işi yapmayacaksan yani çok fazla müşteri potansiyelin yoksa kar edemezsin zaten 2.el elektronik ürünler oldukça ucuz tamir daha maliyetli.

Yeni konular

Geri
Yukarı