Donanım test programı önerisi

Ekran kartı testi için hangi program daha iyidir?Ve nasıl kullanılıyor program?
FurMark testi dışında elbette farklı programlar vardır ekran kartı için fakat diğer test programları hakkında bilgim yok maalesef. FurMark testinin kullanımı oldukça basittir. İndirip kurun ve testi başlatın. Bilgisayarınız hangi çözünürlüğü destekliyorsa onu ayarlayın ve MSAA ayarını 0 yapıp başlatabilirsiniz.

No pain no gain. Zorlamadan kartınızın eşiğini bilemezsiniz. Sorunlar genellikle yük altına girince başlar. Zarar vermez ama yakından takip edin testi.
Yakından takip edin derken?Her an patlak verebilir mi yani?
Nereden aldınız? Garantiler 2 yıllık oluyor genelde.
Hepsiburadadan aldım nitro 5 serisi gaming laptop.Son günlerde diğer oyunlarda var mı pek emin değilim ama lolde fps 60lara kadar düşüyor.

Yakından takip edin derken? Her an patlak verebilir mi yani?

Öyle değil. Yüksek sıcaklığa ulaştığında bilgisayar bileşenlere zarar vermesin diye kendini kapatır. Kapanırsa korkmayın diye ayrıca şu anda ısınma sorunu vb. şüpheler varsa yapın. Durduk yere test etmenize gerek yok bence. Diyorsanız ki ben merak ediyorum, orası ayrı.

Laptop yaklaşık 6-7aylık ekran kartında sıkıntı varsa ekran kartını değiştirir mi?
Hocam başka bir soru soracağım ekran kartında sıkıntı olduğuna emin misiniz? Genelde FurMark gibi test programları parçada sıkıntıyı direkt olarak bulup göstermez. Genellikle sistemin stabil olup olmadığına bakılır. Herhangi bir donanım arızası varsa ona göre çeşitli hatalar verebilir yani.
Yakından takip edin derken?Her an patlak verebilir mi yani?

Hepsiburadadan aldım nitro 5 serisi gaming laptop.Son günlerde diğer oyunlarda var mı pek emin değilim ama lolde fps 60lara kadar düşüyor.
FPS düşüşünün birçok farklı sebebi olabilir. Direkt hangi parça sıkıntı diye aramadan önce FPS düşüşünün farklı sebeplerini arayın derim. En basitinden yazılımsal açıdan arayın. Ekran kartı sürücüsü güncel değilse güncelleyin. Sistemde virüs var mı yok mu onu kontrol edin. Oyun içerisinde sıcaklık değerlerini takip edin.

Hocam başka bir soru soracağım ekran kartında sıkıntı olduğuna emin misiniz? Genelde FurMark gibi test programları parçada sıkıntıyı direkt olarak bulup göstermez. Genellikle sistemin stabil olup olmadığına bakılır. Herhangi bir donanım arızası varsa ona göre çeşitli hatalar verebilir yani.

FPS düşüşünün birçok farklı sebebi olabilir. Direkt hangi parça sıkıntı diye aramadan önce FPS düşüşünün farklı sebeplerini arayın derim. En basitinden yazılımsal açıdan arayın. Ekran kartı sürücüsü güncel değilse güncelleyin. Sistemde virüs var mı yok mu onu kontrol edin. Oyun içerisinde sıcaklık değerlerini takip edin.

Bilgisayarı formatladım. Ekran kartı driverini silip NVIDIA sitesinden son sürümünü yükledim. Ama LoL oynarken ekranda kareselleşme oldu. Onunla ilgili konu açtığımda chipset arızası dediler ama bilmiyorum yakın zamanda teknik servise göndericem.Ekran kartı chipset arızası varsa ben nasıl hala cs go,gta 5 oynayabiliyorum orasını çözemedim.Fotoğraftaki gibi 2-3 kez lolde karşılaştım.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    2 MB · Görüntüleme: 62
Bilgisayarı formatladım. Ekran kartı driverini silip NVIDIA sitesinden son sürümünü yükledim. Ama LoL oynarken ekranda kareselleşme oldu. Onunla ilgili konu açtığımda chipset arızası dediler ama bilmiyorum yakın zamanda teknik servise göndericem.Ekran kartı chipset arızası varsa ben nasıl hala cs go,gta 5 oynayabiliyorum orasını çözemedim.Fotoğraftaki gibi 2-3 kez lolde karşılaştım.
O zaman işler değişir. Eğer bu hatayı alıyorsanız denildiği gibi chipset arızası olabilir. Benim tavsiyem bu durumda hiçbir test programını denememeniz olacaktır ve direkt olarak garantiye gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı