Donanım yükseltme sonrası yavaşlık geçmedi

Muhammet Durakan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
Evde boş duran masaüstü bilgisayarım vardı ve yavaştı boş durmasındansa kullanılabilir ve hızlı hale gelmesi için pek anlamam ama 250TL'ye 1 GB olan RAM'i 2 GB'a yükselttim ve 120 GB SSD aldım. Öyle ahım şahım bir hızlanma olmadı hatta hiçbir fark yok gibi geliyor gözüme driverlerı falan güncel degil ondan olabilir mi bilemiyorum. Chrome da bile donmalar oluyor. Eger çok farkedecekse 2 GB olan RAM'i 4 GB'ye de yükseltmeliyim acaba? İade edeceğim yoksa aldıgım ürünleri. Yardımcı olur musunuz hala neden yavaş.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    50,3 KB · Görüntüleme: 66
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 54
Merhaba.
Evde boş duran masaüstü bilgisayarım vardı ve yavaştı boş durmasındansa kullanılabilir ve hızlı hale gelmesi için pek anlamam ama 250TL'ye 1 GB olan RAM'i 2 GB'a yükselttim ve 120 GB SSD aldım. Öyle ahım şahım bir hızlanma olmadı hatta hiçbir fark yok gibi geliyor gözüme driverlerı falan güncel degil ondan olabilir mi bilemiyorum. Chrome da bile donmalar oluyor. Eger çok farkedecekse 2 GB olan RAM'i 4 GB'ye de yükseltmeliyim acaba? İade edeceğim yoksa aldıgım ürünleri. Yardımcı olur musunuz hala neden yavaş.
1 GB olan ram'i 2'ye geçirmek çok olmuş hocam uzay mekiği gibi olması lazımdı.

Yok olmaz dediğim gibi sorun işlemcinizden kaynaklı çok pahalı değil E6700 alın 8.1 64 Bit yaparsınız aynı zamanda 4 GB RAM olursa sizi gündelik işlerde film müzik vb idare eder rahatlıkla.

İşlemciniz kötü. Bu yüzden hala kasmalar olabilir her şey RAM değil.

Alacagım işlemci anakart ile uyumlulu olur mu onu da bilmiyorum nereden ögrenebilirim anakartta eski sanırım.

Alacagım işlemci anakart ile uyumlulu olur mu onu da bilmiyorum nereden ögrenebilirim anakartta eski sanırım.

Ben baktım sitesinden uyumlu anakart modeliniz yazıyor DxDiag da ga VM900M. Sahibinden gibi ikinci el sitelerinde bulabilirsiniz 50 lira civarı olur fiyatları zaten eğer kozmetik olarak sıkıntısı yoksa işlemci bozulması imkansızdır neredeyse.

Anakart modeli atabilir misiniz?
GA-VM900M şeklinde yazıyor
Ben baktım sitesinden uyumlu anakart modeliniz yazıyor DxDiag da ga VM900M. Sahibinden gibi ikinci el sitelerinde bulabilirsiniz 50 lira civarı olur fiyatları zaten eğer kozmetik olarak sıkıntısı yoksa işlemci bozulması imkansızdır neredeyse.

İşlemcide alsam hızlanma da gözle görülür fark olur o zaman dogru mu?

1. Supports ıntel® core™2 Duo/Pentium® d/pentium® 4 Processor.
  2. Supports High efficiency DDR2 667 Memory.
  3. Features PCI expressX16 Graphics interface.
  4. Integrated Chrome9 hc™ ıgp graphic Engine.
  5. Features 8 Channel High Definition Audio.
  6. Anakartın sitesinde böyle yazıyor.
GA-VM900M şeklinde yazıyor.

İşlemcide alsam hızlanma da gözle görülür fark olur o zaman dogru mu?

Evet, işlemci gerçekten hızlandırma yapar.

E6700 bu işlemciyi önerdi arkadaşın birisi az önce önerebileceginiz model var mı sizinde ben pek anlamam da.

Olur en azından bu droplanma sorunlarınız ortadan kalkar bir tarayıcı olarak Chrome kullanmayın daha hafif tarayıcılarda daha iyi iş görecektir sisteminiz.

E6700 bu işlemciyi önerdi arkadaşın birisi az önce önerebileceginiz model var mı sizinde ben pek anlamam da.

2. Bu iki işlemciyi desteklediği yazıyor. Fakat bundan farklı işlemcilerde destekleyebilir. Soket nedir bulamadım da?

Geri
Yukarı