Donanıma ayrılan 8 GB RAM sorunu

DarthVader

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Sistemim şu şekilde:

CPU: AMD Ryzen 1600
RAM: G.SKILL FlareX 2x8GB RAM (F4-2400C15D-16GFX)
Anakart: MSI B350 Tomahawk (MS-7A34)
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX960 4GB

Bu bilgisayarı 1,5 seneyi aşkın bir süredir kullanıyorum. Yaklaşık son bir haftadır bir yavaşlama olduğunu fark ettim. Görev yöneticisinde göründüğü gibi RAM'in yarısı donanıma ayrılmış. Daha öncesinde hiç böyle bir şey ile karşılaşmamıştım.

Desktop Screenshot 2018.12.13 - 17.04.38.45 (2).png

RAM'lerin yerlerini değiştirmeyi denedim. Windows'un RAM testini yaptım. BIOS'u güncelledim. BIOS'tan ayarlar yapmayı denedim. Msconfig üzerinden bellek üst sınırını kontrol ettim. Bir türlü çözemedim. İnternette gördüğüm kadarıyla yeni RAM alarak çözenler var, diğer çözümlerse bende işe yaramadı. Bir önerisi olan var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin DIMM 2 ve DIMM 4 slotlarına takılı olduğundan emin olun. BIOS'u varsayılan ayarlara döndürün. Sorun devam ederse anakartta RAM'lerin olduğu bölümün resmini istiyorum.

RAM'lerin DIMM 2 ve DIMM 4 slotlarına takılı olduğundan emin olun. BIOS'u varsayılan ayarlara döndürün. Sorun devam ederse anakartta RAM'lerin olduğu bölümün resmini istiyorum.

RAM'ler en başından beri oldukları gibi 2 ve 4'teler. BIOS'u varsayılana çevirmeyi denedim ancak değişen bir ayar olmadı. Fotoğrafı da ekledim.
1.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı