Çözüldü Donanıma ayrılmış bellek sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

'Nhympex

Centipat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Bilgisayarı yeni formatladım kasayı temizledim RAM'ları çıkarıp takınca 16 GB Dual Channel RAM'in 8 GB kısmı donanına ayrılmış gözüküyor. Tüm yolları denememe rağmen düzeltemedim. Birini takınca donanıma ayrılmış bellek 68MB olurken diğerini takınca PC açılmamakta ikisini takınca da ise ekteki gibi olmaktadır.

1620248122999.png

Çözüm
Msconfig menüsü üzerinden sınırlama olabilir. Kontrol edin. Sınırlama yoksa PC'yi fişten çekin. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.
Msconfig menüsü üzerinden sınırlama olabilir. Kontrol edin. Sınırlama yoksa PC'yi fişten çekin. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Çözüm
MSConfig menüsü üzerinden sınırlama olabilir. Kontrol edin. Sınırlama yoksa PC'yi fişten çekin. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Tek BIOS pili kaldı yapmadığım burada onu da deneyeyim son olarak tekrar formatlamayı düşünüyorum bir faydası olursa.

Mutlaka fişten çekik olsun.

Geri
Yukarı