Görev Yöneticisinde Donanıma ayrılmış RAM 2.1 GB gözüküyor

İlker Akbulut

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Lise 1.Sınıf Öğrencisi
İşlemci
AMD Ryzen 7 3700U with Radeon Vega Mobile GFX 2.30
bandicam 2024-05-11 20-35-56-355.jpg

İşlemci AMD Ryzen 7 3700U with Radeon Vega Mobile GFX 2.30 GHz.
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 5,94 GB)
Sistem türü 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanıma ayrılmış bellek BIOS'un sistemin düzgün çalışması için RAM'den ayırdığı ayırdığı bir kısımdır.

Sisteminiz bu şekilde bazı mavi ekranlardan kurtulur genelde ekran kartının gücüne göre değişiyor diye biliyorum.

Kaynak : Microsoft.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

donanıma ayrılmış bellek BIOS'un sistemin düzgün çalışması için RAM'den ayırdığı ayırdığı bir kısımdır.

Sisteminiz bu şekilde bazı mavi ekranlardan kurtulur genelde ekran kartının gücüne göre değişiyor diye biliyorum.

Kaynak: Microsoft.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videoyu da denemiştim olmamıştı ama yine de teşekkürler.

Şu anda tek söyleyebildiğim PC'yi ilk aldığımda bu problem yoktu sonradan yanlış hatırlamıyorsam BlueStacks 5 yükleyince donanıma ayrıldı kendi kendine silsem bile(Regedit'ten bile sildim) düzelmedi.

APU işlemci kullanıyorsunuz ve 2 GB RAM'iniz BIOS üzerinden onboard ekran kartına ayrılmış, herhangi bir sorun yok.

O RAM'i almanın bir yolu yok mu?

Oyunlar çok fena donuyor.

Laptop kullandığınız için bir yolu yok, masaüstü bilgisayarlarda BIOS'taki "UMA Buffer Size" ayarı üzerinden ekran kartına verilen RAM ayarlanabilir.

Regedit'ten almanın bir yolu yok mu peki.

Orada her şey var.

bu arttırma videosundaki gibi düşürmek işe yarar mı?

Laptop kullandığınız için bir yolu yok, masaüstü bilgisayarlarda BIOS'taki "UMA Buffer Size" ayarı üzerinden ekran kartına verilen RAM ayarlanabilir.

Smokeless umaf diye bir şey buldum UMA frame şeyini aktif ediyormuş BIOS'ta ama kullanmaya güvenemiyorum BIOS işleri riskli.

Linki: GitHub - DavidS95/Smokeless_UMAF

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı