HP Omen 7P6D3EA vs ASUS ROG STRIX Scar 18 N6040

SIRIUSXX

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben dizüstü bilgisayar alacağım; ama ne alacağım konusunda kararsız kaldım. HP Omen 7P6D3EA vs ASUS ROG STRIX Scar 18 N6040 bu ürünlerin farkı nedir, bu kadar fiyat farkına değer mi veya neden bu kadar fark var, HP kalitesi nasıl olur daha önce kullanmadım hiç? HP'nin malzeme bileşenleri, kasası vb. özellikleri bakımından sağlam mı mıdır ASUS kadar, onun kadar uzun süre gider mi? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız model sanırım 4090. Yeni nesil işlemcileri bekleyin ama o fiyatlara o cihaz değmez 4080 ile 4090 arasına çok fark yok.

Ben çok fazla program yükleyeceğim, şimdilik bunlardan bazıları AutoCAD, Photoshop, 3DS Max, Corona Render, Lumion gibi ağır programlar aslında bu 4080-4090 benim işimi etkiler, zaman çok önemli çünkü. HP hakkında da çok bilgim yok, o yüzden kararsız kaldım. Yeni nesil işlemcileri bekleyin derken yeni bir şey mi çıkacak bilginiz var mı?

Daha taşınabilir bir şey istiyorsanız bunu alabilirsiniz sade ve şık.
Yeni nesil 4TB SSD'li 64 GB RAM kasa istiyorsanız bunu alabilirsiniz.
Scar 18'de coil whine sorunu çok var şans işi biraz attığım MSI daha güçlü ilk attığım laptop daha hafif ve kullanışlı.

Daha taşınabilir bir şey istiyorsanız bunu alabilirsiniz sade ve şık.
Yeni nesil 4TB SSD'li 64 GB RAM kasa istiyorsanız bunu alabilirsiniz.
Scar 18'de coil whine sorunu çok var şans işi biraz attığım MSI daha güçlü ilk attığım laptop daha hafif ve kullanışlı.

MSI çok güzelmiş ama ürün beni maddi açıdan zorlar, bunun Vector 17 A13VIG serisi var o nasıl sizce?

MSI çok güzelmiş ama ürün beni maddi açıdan zorlar, bunun Vector 17 A13VIG serisi var o nasıl sizce?

O seride güzel hocam alablirsiniz bu bütçedeki laptoplar hakkında çok bilgi sahibi değilim. G-Sync yok o laptopta ihtiyacınız yoksa o özelliğe alınır. @Artoria Pendragon bu bütçedeki laptoplar hakkında daha iyi bilgi verecektir dönüş yapmasını bekleyin.

2023 model Vector sanırım TN panel size %100sRGB gerekiyor o zaman Scar G18'den başka seçenek yok gibi.

Oyun oynamayı düşünmüyorsanız MacBook Pro M3 Max işlemcili modelleri de düşünebilirsiniz. Ben HP Omen16 4080 modeli kullanıyorum. Parasına göre gayet iyi diyebilirim. Malzeme kalitesi olsun, ısınma olsun son derece yeterli. Ancak attığınız ROG daha iyi işlemciyle geliyor ki bence daha ROG'lar malzeme kalitesi olarak da 1-2 tık daha iyi. Fiyatlar yakınken ben ROG öneririm bu ikisi içinden. 4090'da kesinseniz bence Omen'a bakmayın yine de MSI ve ASUS'tan gidin.

Oyun oynamayı düşünmüyorsanız MacBook Pro M3 Max işlemcili modelleri de düşünebilirsiniz. Ben HP Omen16 4080 modeli kullanıyorum. Parasına göre gayet iyi diyebilirim. Malzeme kalitesi olsun, ısınma olsun son derece yeterli. Ancak attığınız ROG daha iyi işlemciyle geliyor ki bence daha ROG'lar malzeme kalitesi olarak da 1-2 tık daha iyi. Fiyatlar yakınken ben ROG öneririm bu ikisi içinden. 4090'da kesinseniz bence Omen'a bakmayın yine de MSI ve ASUS'tan gidin.

Evet oyun şu an önemli değil mimari programlar çok önemli işim için kullanacağım. Bu durumda genelde ASUS ve MSI öneriyorlar ama 25-30 bin fiyat farkına değer mi beni o düşündürüyor. Teşekkürler.

@Artoria Pendragon siz de yardımcı olabilir misiniz?

Evet oyun şu an önemli değil mimari programlar çok önemli işim için kullanacağım. Bu durumda genelde ASUS ve MSI öneriyorlar ama 25-30 bin fiyat farkına değer mi beni o düşündürüyor. Teşekkürler.

@Artoria Pendragon siz de yardımcı olabilir misiniz?

Attığım MSI modeli yeni nesil ve güçlü lakin 13. Nesil i9'da mimari programlar için yeterli bütçenizi zorlarsa onu alabilirsiniz. %4-10 arası performans farkı olacaktır onun için o fiyat farkı mantıklı gelmedi.

Geri
Yukarı