Donma/Kilitlenme/Ses Takılması Sorunu

Farklı BIOS atmak zor ama RAM'ler birebir aynı değilse, aynı frekans ve CL değerinde bile olsa sorun olur. Kit olmalı.

Bu arada Metest yaparken de donduysa sistemde ciddi bir donanımsal sorun var demektir. Memtest sadece tek yazılımdan oluşmakta.

Şu sıralar aniden donup yanıt vermeyi kesen bir sorun var, bu sorunun tam olarak nereden kaynaklandığını nasıl anlayabiliriz? 775 Anakart bulup test etmem lazım, sorun anakartta olsa gerek epey eski. Bu arada RAM'ler kit, 2x2 birebir aynı, aynı paket ramleri.

Anakart ram uyuşmazlığı var, Biosa girip default yap sonra Biosdan tRC 26 ise 24 yap. Volt ise 1.8 olsun. Sen anakartın desteklemediği volta çıkarmışsın En fazla 1.8 destekliyor.
OCZ2RPR10662G (settings)

Hocam merhabalar, konuyu hortlatmak gibi olmasın ama yazdığınız tarihte denemiştim, ram'ler 1.8v değerinde çalışmıyorlar - sistem kilitleniyor. Ram'lerin üzerinde 2.20v ibaresi mevcut. Linkini atmış olduğunuz ürün sanırım benim olayla ilgili değil.

Bu süre çapında hâlâ aynı sistem elimin altında. Kullanmış olduğum Windows 8 Preview süresi dolduğu için Windows 7 Ult x64'e geri döndüm ve sorunlar büyük ölçüde azaldılar. Bios'una kadar(2007'nin Bios'u artık ne kadar gülcelse) bütün sürücüler güncel. Bahsini geçtiğim ekran kartı sorunu(ekranın OpenGL oyunlarda gidip, bir kaç saniye karanlık kaldıktan sonra geri gelmesi) devam ediyor. Ekran kartı sökülüp başka sistemde denendi, sorunsuz. Aynı şekilde Ram'lerde de problem yok. Hdd'ler haricinde ben sorunun Anakart'ta olduğunu düşünmekteyim. Aylarca LGA 775 ve DDR3 (max16) destekli Anakart arayıp durdum(En azından Ram'leri DDR3'e geçirebilmek için). Piyasada sisteme uyumlu Anakart yok. Yeni sistem önerileri için birazdan yeni bir konu yazıyor olacağım, teşekkürler.

Merhabalar yazılan cevaplara baktım fakat çözümü bulamadım. Konu açmaya gerek duymadım aynı sorunları kısmen bende yaşıyorum çünkü. Mavi ekran hatası almıyorum fakat son 2 gün içinde bilgisayarım anlamadığım şekilde garip bir donmalarla karşılaşıyor. Video izliyorum 5 saniye ses kayması oluyor (Bütün videolarda,Müziklerde) anlık donmalar, donduğunda ise bir ses geliyor aynı sorunu 2 ay önce yaşadım format attım düzeldi fakat format atmadan çözmek istiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…