Rehber Doom Eternal nasıl oynanır?

AyarsıZZ

Hectopat
Makaleler
1
1) Silahlarınıza doğru skilleri alın;
Her zaman hızlı ve etkili olan skilleri tercih edin.
Örneğin;

20220216170934_1.jpg

Resimdeki silahın Micro missiles özelliği, Precision bolt özelliğine göre daha çok işinize yarayacaktır.

2) Doğru rünleri alın;
Oyunda açtığımız rünler bazen bizi ölümden kurtarabiliyor, o yüzden rastgele seçmemenizi tavsiye ederim. Oynayışınıza göre seçmeniz gerekiyor ancak ilk defa oynayacaksanız oyunu havada hareket etme gibi rünler işinize yaramaz ve sizi zor duruma sokar.

20220216170718_1.jpg

İlk defa oynayacaksanız benim seçtiğim bu 3 rünü seçebilirsiniz. Eğer zamanı yavaşlatmak gibi şeyleri seviyorsanız 3. rün yerine sol alt taraftaki rünü alabilirsiniz. Havada ateş ederken zamanı yavaşlatmaya yarıyor. Ayrıca rün açmaya yarayan şeylerden gördüğünüzde açmadığınız diğer rünlerin de kilidini açın, ileride değiştirmek istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz.

3) Base'inizdeki yükseltme açabileceğiniz yerleri bulun;

20220216170843_1.jpg

20220216170856_1.jpg

Slayer'ın Base'inde bu tarz silah yükseltmesi ve silah geliştirme puanı alabileceğiniz yerler var, Base'de biraz gezinerek bulabilirsiniz. Bunları açabilmek için 2 tane sentinel Battery'e sahip olmanız gerekiyor.

Sentinel Battery sayısı nasıl öğrenilir?
Tab tuşuna bastığınızda sağ üst tarafta resimde işaretli olan simgenin yanındaki sayı, sizin kaç tane sentinel Battery'e sahip olduğunuzu gösterir.

sentinel.jpg

4) Yerinizde sabit kalmayın;

Doom Eternal temposu gereği sabit bir şekilde oynanması imkansız olan bir oyun. Oyunu hareketli bir şekilde oynamanız gerekiyor. Zıplayın, dash atın (sol Shift), uçun, kaçın. Ne yaparsanız yapın, iblislerin ortasında kalmayın, kalırsanız kolay av olursunuz. Özellikle bazı yerler çok zor, o yerlerde iblislerin ortasında kalırsanız o kısımları geçmeniz imkansız denecek kadar zor olabilir.

5) Zırhlar da, can kadar önemlidir;

Canınız az kaldığı zaman etrafta can paketi bulacağım diye koşmak yerine, düşmanlarınızı yakın ve ateş ederek öldürün. 20 - 24 arası zırh veriyor genellikle ve zırhınız bitmeden canınız azalmıyor.

6) Reload atmayı denemeyin;

"R" tuşuna bastığınız zaman alev silahı ateşlenir, yani reload atamazsınız :) Alev silahını düşmanın üzerinde kullanmanız gerekiyor, boşa kullanırsanız büyük bir düşman topluluğunun ortasında süresinin dolmasını beklemek işi biraz zora sokabilir.

7) Mermilerinizi harcamaktan korkmayın;

Deli gibi sıkın, düşmana isabet etmese bile dert etmeyin. Bütün düşmanlarınız aslında bir mermi kaynağı. Eğer testere için 3 yakıtınız varsa büyük düşmanları bile kesip, mermi düşürebiliyorsunuz. Daha az yakıtınız varsa da dert etmeyin. Güçlü düşman topluluklarının olduğu yerlere güçsüz düşmanlar da sık sık spawnlanıyor. Güçsüz olanlar için 1 yakıt yeterli.

8) Silahlarınızın skillerini kullanın;

Silah skillerini sadece güçlü düşmanlara karşı kullanmayın, güçsüz düşmanlara karşı da kullanın. Onlar sizin işinizi kolaylaştırmak için var.

9) Maplerde işinize yarayacak şeyler olacaktır onları toplayın;

20210829145807_1.jpg

Doom_Eternal_guide___Taras_Nabad___Sentinel_Battery_01___04.0.jpg

Örnek olarak bu ikisini gösterebilirim ama sadece bunları kast etmiyorum. Buzları kırarak aldığımız can / zırh / mermi yükseltmeleri de işinize yarayacak şeyler arasında. İsterseniz soru işareti ile gösterilen şeyleri de toplayabilirsiniz, ancak onlar işinize yaramaz.

10) Bombalarınızı kullanın;

Düşman topluluklarının arasında çok işe yarıyor. Onlarca düşman size saldırırken, dondurmak ya da frag Grenade atmak ölümden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

11) Skill ağacında doğru yükseltmeleri açın;

20220216170446_1.jpg

Özellikle frag Grenade ve ice bomb ile ilgili olanlar (resimde rengi mavi olanlar ice bomb, yeşil olanlar frag Grenade) çok işe yarıyor, öncelikli olarak onları açmanızı tavsiye ederim.

12) Siz kötü oynamıyorsunuz, oyun zor;

Bir yerde onlarca kez ölebilirsiniz, ilk oynayış için gayet normal. Orayı geçemiyor olmanız, kötü oynadığınız anlamına gelmez. Yerinizde sabit kalıyorsanız, bombaları ve silah yeteneklerinizi kullanmıyorsanız, alev silahını kullanmıyorsanız çoğu yerde onlarca defa ölürsünüz. İlk defa oynayacaksanız oyunu en basit modda başlatabilirsiniz, bu sayede biraz oyuna alışır ve sonrasında "hurt me plenty" modunda oynamaya başlarsınız.

30 küsur saatlik tecrübeme dayanarak bunları anlattım, oyunun temel mantığı bu anlattıklarım üzerine kurulu. Bir hikayesi var ancak oynanış daha ön planda ve oyun bazen gerçekten çok zorlayabiliyor. İlk oynayışımda oyunun temel mantığını bilmeden oynayıp, 20 saatte bitirmiştim. 4 gün önce tekrar başladım ve 11 saatte son Boss'a gelmiş bulunmaktayım, onu da yenmem 30 - 35 dakikamı alır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doom'un müzik sesini fullemek de işe yarayabilir, güzel müzikleri var :)

Teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu parça kabul edilseydi mükemmel olurdu.

Arkadaşlar Doom Eternal da zorluk derecesi sonradan değiştiriliyor mu?

Oyuna zorda başladım her Map'te 20 30 kez ölmeden bitiremiyorum çok sıkmaya başladı. İt sürüsü gibi etrafımı sarıyorlar hep.

Geri
Yukarı