DOST KAYAOGLU-DK6 DDR5 vs Aquila Platinum DDR4

AmetistPrime

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sizce hangi sistemi alsam? kararsız kaldım beni kararsız bırakan şey sistemin birinin DDR5 olması.

Bir el atarsanız çok sevinirim.

RTX 4080'i beğensem de bu bütçede ölü sokette takılmazdım artık, sistemin taban gücü ve yükseltmeye açık olması önemli. Belki bu fiyatlara daha iyisi vardır ama bu ikisi arasında tercihimi 7600 + 4070 Ti olarak yapardım.

Hocam, 4080'i alırsam yaklaşık 1-2 ay içinde bir de anakart yükselmesi yapma şansım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 4080'i alırsam yaklaşık 1-2 ay içinde bir de anakart yükselmesi yapma şansım var.

Anakart, RAM, işlemci kökten değişmek zorunda DDR5'e geçerken. Elindekileri de doğru düzgün satamayacağını düşünürsek (5800X3D popüler bir işlemci olma özelliğini yitirdi ve ikinci elde çoğu ilan yatıyor) zararın fazla olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağol hacı eyvallah.

Arada soket farkı olmasa eyvallah ama bu durumda ekran kartında vites düşürmek büyük bir kayıp olmaz kazancının yanında.

NVIDIA'yı da biliyorsun gider RTX 5000'de öyle kartlar çıkarır 4070 Ti ile 4080'ı aynı konuma düşürür.

Arada soket farkı olmasa eyvallah ama bu durumda ekran kartında vites düşürmek büyük bir kayıp olmaz kazancının yanında.

NVIDIA'yı da biliyorsun gider RTX 5000'de öyle kartlar çıkarır 4070 Ti ile 4080'ı aynı konuma düşürür.

Haklısın hacı ekran kartı daha iyi diye gelecek için masraf açmaya gerek yok ama doğru söylüyorsun

Haklısın hacı ekran kartı daha iyi diye gelecek için masraf açmaya gerek yok ama doğru söylğüyosun

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı