Dostlukta satılmak

Birincisi bir arkadaşla geçen 5 yılın sonunda " 5 yılımı vermiştim" eksik bir bakış. Karşı tarafta 5 yılını sana vermiş :)

İkinci hadise sosyal alemle gerçek arasında bir fark yok. O kişiler mahalleden arkadaşın olsaydı da aynı durum oluşurdu. Karaktersizlik sanala özel bir durum değil.

Üçüncü hadise hayırlısı olmuş. 10 yıl sonra olacağına şimdi olmuş deyip kafaya takmamak lazım. İleride gelirler yine :) Yazarlar.

sosyalleşmek istemiyorum değil ben insanlara küçüklüğümden beri güvenmiyorum hayatımda dost dediğim 2 elin parmak sayısını geçmez ben dost ve arkadaşları aynı yerde tutma arkadaş dediğin bana göre sadece takılmalık o gün içinde sohbet edersin takılırsın dışarıda gezersin oyun oynarsın biter ama dost dediğin bambaşka bir şey benim için gerek sanal alem gerek gerçek hayatta yüzlerce arkadaşım vardır fakat dost değiller konuda haklısınız fakat bir yerde hatalısınız sanaldan dost olmaz onlar sadece sanal diyorsunuz ya bence olur bunlar gibilerden olmaz çünkü twitch falan izliyorsan bilirsin sonuçta o twitch yayıncıların ekipleri discord ortamından çıkmış arkadaşlıklar gelişen teknoloji ile sanal arkadaşlıklar dostluklar artıyor ister istemez oluyorsunuz sizin bile vardır değil mi? yarın bir gün ben sadece yanlış kişiler seçmişim çok affedici biri olduğum içinde 2.tekmeyi yedim
Bu yaşlarda, Discord gibi ortamlarda hele de oyun gruplarında dostluk görmek zordur; yılan görmek kolaydır.
Evet, arkadaş ve dost aynı şeyler değil ama arkadaş edinmeden dost edinemezsin; bir kişiyi tamamen tanımadan, kişiliğini, felsefesini, tepkilerini bilmeden ona dost diyemezsin. Bir defa düşün, seni satan o dostlarını senin gözünde bu kadar değerli yapan şey neydi? 5 yıl mı?

Bu yaşlarda, Discord gibi ortamlarda hele de oyun gruplarında dostluk görmek zordur; yılan görmek kolaydır.
Evet, arkadaş ve dost aynı şeyler değil ama arkadaş edinmeden dost edinemezsin; bir kişiyi tamamen tanımadan, kişiliğini, felsefesini, tepkilerini bilmeden ona dost diyemezsin. Bir defa düşün, seni satan o dostlarını senin gözünde bu kadar değerli yapan şey neydi? 5 yıl mı?
değerli yapan hem çocukluk arkadaşı hem gerek onlar gerek ben günlerimizin 4/3'nü birbirimize ayırması yani sadece yıl değil tabii ki ama şunuda anladım hani belkide bunları sadece ben yapıyordum çünkü ikisi benden 2 yıl önce daha erken tanışmışlardı aralarına sonradan giren ben olduğum için mesela illa ki dost arasında küçük tartışmalar çıkar ne zaman tartışma çıksa 2v1 kalıyordum hep işte buda benim mallığım o zamanlar salıp gitseydim keşke diyorum ama başına bir şey gelmeden öğrenemezsin derler ya en azından geldi bir daha sanal ortamda dost edinirken edineceğim fakat dikkatli davranacağım yani o bana soğuk davranırsa bende ona soğuk davranırım onlar bana soğuk davrandığı zaman ben sıcak davrandığım için böyle oldu bence

Birincisi bir arkadaşla geçen 5 yılın sonunda " 5 yılımı vermiştim" eksik bir bakış. Karşı tarafta 5 yılını sana vermiş :)

İkinci hadise sosyal alemle gerçek arasında bir fark yok. O kişiler mahalleden arkadaşın olsaydı da aynı durum oluşurdu. Karaktersizlik sanala özel bir durum değil.

Üçüncü hadise hayırlısı olmuş. 10 yıl sonra olacağına şimdi olmuş deyip kafaya takmamak lazım. İleride gelirler yine :) Yazarlar.
doğru diyorsun erken olması daha iyi ya işte ergenlik dostluğu ne beklersin ki yolları açık olsun ne diyim ama bir daha yazarlarsa şu emojiyi atacağım çok hoşuma gitti :)
allaha şükür arkadaşsız değiliz yine oyun girdiğim zaman gelen sohbet edeceğim zaman olan başıma bir şey gelse yardım edecek arkadaşlarım var sadece bu ikisini onlardan yüksek tutuyordum yanlış yapmışım

Başınıza illaki gelmiştir bu durum.
Ben ve yaşayan kişiler için tavsiye verirseniz mutlu olurum.

5 yıl önce 2 kişiyle arkadaştan öte bir dostluk kurdum. Gerek oyun gerek sohbet 24 saatin 15 saati birlikte geçiyordu. O zamanlar 14 yaşında çocuktum, birbirimizi sadece sosyal medyada tanıyorduk. Yıllar geçtikçe kameralar açtık, özel hayatımızla ilgili bilgiler verdik. Hani gerçek hayatta görmesem bile sosyal alemde ikisini de çok tanıdım. Asla bu dostluk bozulmaz diyorduk ama 10 ay öncesine kadar bir oyun yüzünden tartışma çıkartıp ikisi de tekmeyi vurdular. 10 ay sonra içlerinden biri geldi, tekrar arkadaş olalım dedi ve ben saf olduğum için kabul ettim.

Çünkü ne kadar satsa da tekme de vursa kos koca 5 yılımı vermiştim ve benimle 5 gün boyunca eğlendi. Yine saatlerce oyunlar girdik, sohbet ettik ve ben de dedim ki biz böyle takılıyoruz, diğer arkadaşımızı da çağıralım üçümüz yeniden toplanak dedim ve Discord üzerinden yeni hesap açarak o arkadaşa ulaştım ve ikisinin arasının bozuk olduğunu kavga ettiklerini öğrendim ve ben ikisini barıştırdım barıştıktan 1 saat sonra yine beni sattılar. Tekme vurdular, engelleyip gittiler.

Artık kimseye güvenim kalmadım sosyal alemde bunlar gibi kişilerden korunmak için neler yapabilirim? Tavsiyeleriniz varsa çok iyi olur şu an 19 yaşındayım bunlar yüzünden sosyal alemde kimseyle arkadaş kurmak istemiyorum o derece derinden etkilettiler bünyemi.

Diğer arkadaşların dediği gibi, sanal garip ortam. Aslında gerçekten dost dediğin insanlarda çıkabiliyor. Ya da gerçekten yüzüne tüküreceğin insanlarda. 5 yıl olayı karşı tarafında verdiği aslında bakarsan ömründen değil de, geçmiş gitmiş yıllardan bahsediyoruz. Yanlış anlama geçmişi birkaç kelimede silmiyorum. Sadece olanların karşısında şok içerisinde olduğunu ayrıca haksızlığa'da uğradını görüyorum. Fakat karşı taraf ile 5 yılını iyi kötü bir şekilde eğlenerek geçirmişsindir. Herkes ister hayatındaki kişilerin 2-3 ay veya 2-3 yıl olmamalarını. Ancak gerçekten özellikle bu son zamanlarda insanların daha da güvenilmeyeceğini düşünüyorum. Yaşça benden bayağı büyüksünüz. Ancak bana kalırsa, şu konuda hemfikirim. "kimseye güvenim kalmadı" çünkü gerek erkek gerek de kız arkadaşlardan benim de ders almışlığım var. Benim de hatalarım olmuştur. Hiçbir insan 4/4 değildir. Hayat bir şekilde devam ediyor. Elbet bir gün iyi ki uzaklaşmışım da diyebilirsin. O yüzden ruh arkadaşını aramaktan pek de vazgeçme. Kimseye ne kadar güvenemesende, bir yerde dostun seni bekliyordur.

Geri
Yukarı