Dosya açtığımda bilgisayar donuyor

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

d2-png.616325

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi explorer.exe dosya yöneticisi üstünde herhangi bir işlem yaptığımda dosya yöneticisi donuyor. Bilgisayar normal seyrinde devam ediyor. Mesela Technopat üzerinde bir dosya yüklemek için dosya seçme ekranına girdiğimde veya bir dosyayı yeniden adlandırmak istediğimde 1 dakika boyunca bekliyorum.

Aşağıda görüldüğü gibi sfc/scannow sorunumu çözmüyor.

adsiz-png.616309

DISM repair de işe yaramadı.

CBS.txt (sfc/scannow log)
HiJackThis.txt (Hijackthis log)
GSI6_DELKA_Delka_07_16_2020_15_00_12.zip (Kaspersky GetSystemInfo log)
Addition-FRST-Shortcut.zip (Farbar Recovery Scan Tool log)
Logfile.rar (Process monitor "explorer.exe" log)

Loglara bakıp sorunun kaynağını ve nasıl çözeceğimi söyleyebilecek var mı?

herkese selamlar.

d2-png.616325

yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi explorer.exe dosya yöneticisi üstünde herhangi bir işlem yaptığımda dosya yöneticisi donuyor. Bilgisayar normal seyrinde devam ediyor. Mesela Technopat üzerinde bir dosya yüklemek için dosya seçme ekranına girdiğimde veya bir dosyayı yeniden adlandırmak istediğimde 1 dakika boyunca bekliyorum.

Aşağıda görüldüğü gibi sfc/scannow sorunumu çözmüyor.

adsiz-png.616309

DISM repair de işe yaramadı.

CBS.txt (sfc/scannow log)
HiJackThis.txt (hijackthis log)
GSI6_DELKA_Delka_07_16_2020_15_00_12.zip (Kaspersky getsystemınfo log)
Addition-FRST-Shortcut.zip (farbar Recovery scan tool log)
Logfile.rar (Process Monitor "explorer.exe" log)

Loglara bakıp sorunun kaynağını ve nasıl çözeceğimi söyleyebilecek var mı?

Bu sorun önceden oluyor muydu?

Dosya gezgininde görünüm sekmesinde Klasör pencerelerini ayrı bir işlemde başlat seçeneğini işaretle. Bu işini görmezse Büyük ihtimal virüs veya sisteme zarar veren bir yazılım var.

Dosya gezgininde görünüm sekmesinde Klasör pencerelerini ayrı bir işlemde başlat seçeneğini işaretle. Bu işini görmezse Büyük ihtimal virüs veya sisteme zarar veren bir yazılım var.
Bilgisayarımda virüs ve zarar veren yazılım olmadığından eminim. Yine de Kaspersky ile bir tarama yapayım ama bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Önerdiğiniz seçenek de zaten işaretliymiş.

Bilgisayarımda virüs ve zarar veren yazılım olmadığından eminim. Yine de Kaspersky ile bir tarama yapayım ama bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Önerdiğiniz seçenek de zaten işaretliymiş.
Sadece virüs kaynaklı olmayabilir. Açılıştaki gereksiz programları kapatın. Windows 10 modifikasyon yaptıysanız o sebep olmuş olabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı