Dosya boyutu nasıl küçültülür?

KAPTANJACK

Kilopat
Merhaba;
Hayırlı Bayramlar,

After Effects üzerinden hazırlayıp çıktısını aldığım video dosyasının boyutunu 1-5 MB' kadar küçültüyorum. Ama bu video dosyasını GIF formatına dönüştürdüğüm zaman bu boyuta oranla fazla büyük oluyor. (Max 8MB olması gerekiyor)
Photoshop üzerinden'de videoyu GIF'e çevirdiğim zaman 10-15MB bazen daha fazla oluyor.
(Online sitelerde pek işe yaramıyor...)

Bu tarzda dosyaları kayıp yaşamadan istediğim boyutta nasıl çıktı alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
After Effects'e ait olan Media Encoder programını render almada kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız HandBrake programından gerekli ayarları yapıp düşürebilirsiniz.

After Effects'e ait olan Media Encoder programını render almada kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız HandBrake programından gerekli ayarları yapıp düşürebilirsiniz.

Bunları denemiştim, ama maalesef işe yaramadı.

GIF'in küçük olması için renk derinliğini ve çözünürlüğünü düşürmeniz gerek. Video gibi olmuyor GIF'lerdeki durum.

Bu şekildede kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Ezgif'ten gifinizi optimize edip boyutunu düşürebilirsiniz. Hatta gifi de buradan oluşturabilirsiniz.

Dediğim gibi online birçok sitede denedim ama istediğim boyuta ulaşamadım.

Bu şekildede kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.
Zaten fark ettiysen düşük boyutlu GIF'lerin kalitesi de düşük. GIF'lerde kalite düşürmeden boyut düşüremezsin. Şöyle yapabilirsin, GIF'i başka bir GIF sitesine yükleyip onun linkini Discord'a(8MB sınırı dediğinde Discord olduğunu düşündüm.) atıp link, GIF'e dönüştüğü zaman favorilerine eklersin.

Geri
Yukarı