Çözüm Dosya gezgini kasıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blackcat67

Kilopat
Daha fazla  
Windows 11 ilk Insider sürümünden itibaren, dosya gezgini üzerinde garip bir kasma sorunu yaşıyordum. Dosya gezgini içerisinde özellikle klasörler içerisinde dolaşırken, RAM kullanımının arttığını ve bir hantallık çöktüğünü ciddi manada hissediyordum. Kısa bir araştırma sonucunda bu sorundan muzdarip tek kişinin ben olmadığını öğrendim. Çözüm olarak Windows 10 üzerindeki yani eski dosya gezginini geri yüklüyoruz.
Reddit konusu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

çözüm yöntemi
Windows + r tuşuna basıyoruz, Regedit'e giriyoruz.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell extensions.
Buraya gelip sağ tıklayıp, blocked adında yeni anahtar oluşturuyoruz.
Daha sonra o anahtar içerisinde yeni dize değeri oluşturuyor ve bu dize değerinin ismini {e2BF9676-5F8F-435C-97EB-11607A5Bedf7} yapıyoruz.

1632614414157.png

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra eski dosya gezginin geri yüklenmiş oluyor. Microsoft tarafından bu sorun çözülünceye dek eski dosya gezgininin keyfini çıkartın.
Videolu anlatım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı