Dosya gezgini kendi kendine masaüstünü yeniliyor

DJ Dikkatt

Hectopat
Bu sorun dün başladı, dün sabah ders için PC'yi açtım bir baktım 15 20 saniyede bir bu kendini yeniliyor. İkide bir görev çubuğunuda yenilediği için Zoom'u da zar zor açıyorum, oyun oynarken de kendini yenilediği zaman 20 saniye drop giriyor oyuna. MSConfig'ten Windows hata raporlama hizmetini kapattım bir çözüm için ama o da olmadı. Görev yöneticisinde de kendini yenilediği zaman dosya gezgininin kullanımı bayağı uçuyor. Var mıdır bir çözümü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Al yeğenim istediğini indir oyna s j

BIOS işlerini biliyor musunuz hocam.

Hocam PC direkt şifre girme ekranına atıyor 20 30 saniye sonra bir ekran göstermeden. Bir de hayır hocam, şu ana kadar BIOS'la bir işim olmadı.

Hocam PC direkt şifre girme ekranına atıyor 20 30 saniye sonra bir ekran göstermeden. Bir de hayır hocam, şu ana kadar BIOS'la bir işim olmadı.

Benim amacım şu aslında; şimdi bunu yüklettirip o BIOS'tan da açıp virüsler varsa temizlemek, yoksa virüs ile alakası yok diyeceğiz hocam. Bu yani.

Benim amacım şu aslında; şimdi bunu yüklettirip o BIOS'tan da açıp virüsler varsa temizlemek, yoksa virüs ile alakası yok diyeceğiz hocam. Bu yani.

Malwarebytes ile de taradım, 22 tane PUP diye bir şey buldu 1 tane de "threat" diye bir şey buldu sildim ama hala düzelmedi.
Arkadaşlar yok mu bunun bir çözümü? Artık mouse imlecini çeviremez oldum. Sekmeden sekmeye geçmeye korkuyorum artık bu yenilenmeler daha hızlı olmaya başladı. Arada ekran beyaz oluyor, kilitlenip kalıyor. PC mahvoldu. @AJFA @_fatih_kartal_ .

sfc /scannow komutunu deneyin. Hata bulursa onarır ve yeniden başlatmanızı ister. İstemese bile yeniden başlatın.

Olmazsa bu sefer de DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth komutu ile hata taraması yapın. Sonrasında hatalar çıkarsa DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutuyla da onarımını gerçekleştirin.

Son olarak sistemi yeniden başlatın ve durum bildirin.

Bir de Emsisoft Emergency Kit ile tarama gerçekleştirin derim.

sfc /scannow komutunu deneyin. Hata bulursa onarır ve yeniden başlatmanızı ister. İstemese bile yeniden başlatın.

Olmazsa bu sefer de DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth komutu ile hata taraması yapın. Sonrasında hatalar çıkarsa DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutuyla da onarımını gerçekleştirin.

sfc /scannow komutunu kullanmama izin vermiyor hocam, diğerlerini deneyeyim.

2. attığınızda da:
"Error: 740.

Elevated permissions are required to run DISM.
Use an elevated command prompt to Complete these tasks." hatası veriyor.

sfc/scannow komutunu kullanmama izin vermiyor hocam, diğerlerini deneyeyim.

2. attığınızda da:
"Error: 740.

Elevated permissions are required to run DISM.
Use an elevated command prompt to Complete these tasks." hatası veriyor.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırdınız mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı