Dosya İndirme ve Gönderme Yasağı

bakiyildiz

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Ben kendimce geliştirdiğim vb.net tabanlı programımı paylaşmak için bir site kiraladım. (www.starsoftwareby.com). Dün kiraladım bu sabah site açıldı bende dosyalarımı yükledim. Az önce programda düzenlemeler falan yaptım filezilla ile siteme bağlandığımda Yasak adında bir text dosyası ve setup dosyamın adının setup-iptal olarak değiştirildiğini gördüm. Text dosyasında ”SİTELERE DOSYA UPLOAD ETMEK YASAK SETUP.EXE LÜTFEN SİLİNİZ 2. KEZ UYARI YAPILMAYACAK DOSYA UPLOAD EDİLİR İSE HOSTUNUZ İPTAL EDİLECEKTİR.” yazıyordu. Destek talebinden mesaj attım ve yazışmalarımız şöyle:

-Ben: İyi günler. Siteme yapmış olduğum programın setup dosyasını yüklemiştim. Ancak tarafınızca hostuma “SİTELERE DOSYA UPLOAD ETMEK YASAK SETUP.EXE LÜTFEN SİLİNİZ 2. KEZ UYARI YAPILMAYACAK DOSYA UPLOAD EDİLİR İSE HOSTUNUZ İPTAL EDİLECEKTİR.” yazılı txt dosyası yüklenmiş. Bu konuda 2 sorum olucak. 1.si setup dosyası yüklemek neden yasak? 2.si ise 1 senelik kiralamış olduğum hosta istediğim dosyayı atmaya hakkım yok mu?

-Yetkili: Paylaşımlı hosting sunucularını dosya deposu olarak yada up-down olarak kullanamazsınız yasak sitemizde ve sözleşmemizdede yazıyor bu herhangi bir upload sitesine yükleme yapabilirsiniz ve link olarak ekleyebilirsiniz.

-Ben: Ben şimdi siteme tek bir text dosyası bile yükleyemiyecek miyim? Ayrıca siteme yüklediğim dosyaların kime ne zararı var? Bana verilen disk alanı ve trafik sınırınca dosya paylaşımı yapabilmem gerekmiyor mu?

-Yetkili: Sınırsızca dosya yükleyebilirsiniz ancak dosya upload edip indirtme işlemi yapamazsınız normalde uyarı yapmıyoruz sözleşmede direk hizmet kapatılır yazıyor ancak siz yeni aldığınız için uyarı atıldı upload download işlemini tek biz değil birçok firma izin vermiyor yasak.

-Ben: Beyefendi yanlış anlamazsanız ben 3-4 farklı firmadan da site kiralamıştım ilk defa böyle bir saçmalıkla karşılaşıyorum. Ayrıca dosya upload edip indirtme işlemi yapamazsınız diyorsunuz ben sitedeki html dosyalarını, ikonları upload ediyorum siteme gelecek insanlar da bu dosyaları dolaylı olarak indirip görüntülüyorlar aynı şey.

-Yetkili: Upload ve download yasak bu saatte tartışma yaratmayalım lütfen siz ne derseniz dizin sözleşmemiz gereği dosya upload download yaptıramıyorsunuz sözleşmemizde de yazıyor kayıt olurken kabul ettiniz uyarıda yaptık anlayışla karşılayıp talebi kapatır ve dosya yüklemezseniz çok seviniriz.

Kısacası sözleşmeyi okumamanın zararını ilk defa yaşadım. Yetkilinin dediği gibi setup dosyası yüklemeye hakkım yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı