C# Dosya silme onayına otomatik "evet" denmesi nasıl yapılır?

Olması lazım bir kere kodun. File.Exist diye bir fonksiyon yok. Ayrıca dosyanın var olduğundan da emin olmanız lazım, File.Delete silinecek dosya var olmasa bile hata vermez.
Dostum nasıl öyle bir fonksiyon yok. C# diyorum. File.Exists girilen konumda öyle bir dosya olup olmadığını kontrol eder.

Dostum nasıl öyle bir fonksiyon yok. C# diyorum. File.Exists girilen konumda öyle bir dosya olup olmadığını kontrol eder.
Attığınız kodda File.Exist yazıyor, File.Exists olarak düzeltmenizi söylemek istemiştim sanırım buraya yapıştırırken hata yaptınız.

TextBox'a C:\\Users\\kullanıcıadı\\Desktop\\a.txt olarak yazıp deneyebilir misiniz?

Olması lazım bir kere kodun. File.Exist diye bir fonksiyon yok. Ayrıca dosyanın var olduğundan da emin olmanız lazım, File.Delete silinecek dosya var olmasa bile hata vermez.
Dostum nasıl öyle bir fonksiyon yok. C#'tan bahsediyorum. File Exists girilen dosya konumunda öyle bir dosya olup olmadığını kontrol eder.

Attığınız kodda File.Exist yazıyor, File.Exists olarak düzeltmenizi söylemek istemiştim sanırım buraya yapıştırırken hata yaptınız.

TextBox'a C:\\Users\\kullanıcıadı\\Desktop\\a.txt olarak yazıp deneyebilir misiniz?
deniyorum şimdi.

denedim hala aynı. En iyisi vazgeçmek. :)

Hangi .NET sürümünü kullanıyorsunuz? Ve hangi platformda çalışıyorsunuz acaba? Ek olarak uygulamayı yönetici olarak çalıştırıp da deneyebilir misiniz?

Hangi .NET sürümünü kullanıyorsunuz? Ve hangi platformda çalışıyorsunuz acaba? Ek olarak uygulamayı yönetici olarak çalıştırıp da deneyebilir misiniz?
.NET 4.8 ve Visual Studio 2013 kullanıyorum.

Yönetici olarak da denedim ama olmadı.

.NET 4.8 ve Visual Studio 2013 kullanıyorum.

Yönetici olarak da denedim ama olmadı.
Debugging yapmayı dene, ek olarak sürüm yükselt. VS 2013 mü kaldı Allah aşkına? 11 senelik sürüm kullanıyorsun.
C#:
class Program {
    static void delete_file(string path) {
        if (File.Exists(path)) {
            File.Delete(path);
        }
    }
    static void Main(string[] args) {
        delete_file(@"C:\Users\samet\Documents\C#\delete\delete.txt");
    }
}
Bende yukarıdaki kod belirtilen dosyayı siliyor.

Debugging yapmayı dene, ek olarak sürüm yükselt. VS 2013 mü kaldı Allah aşkına? 11 senelik sürüm kullanıyorsun.
C#:
class Program {
    static void delete_file(string path) {
        if (File.Exists(path)) {
            File.Delete(path);
        }
    }
    static void Main(string[] args) {
        delete_file(@"C:\Users\samet\Documents\C#\delete\delete.txt");
    }
}
Bende yukarıdaki kod belirtilen dosyayı siliyor.
Visual 2013 okulda kullanıyoruz alıştığım için kullanıyorum. Bir de 2013 daha hafif

Yukarıdaki koda ek;
1713657748654.gif

Visual 2013 okulda kullanıyoruz alıştığım için kullanıyorum. Bir de 2013 daha hafif
Sorun sürüm bazlı olabilir. Normalde attığın gibi kullanıyorsan kodu, çalışması lazım.

Kod:
if (File.Exist(txtDosyaKonumu.Text)){
    try{
        File.Delete(txtDosyaKonumu.Text);
        MessageBox.Show("Dosya silindi!");
    }
    catch(Exception ex){
        MessageBox.Show("Hata: "+ex.Message);
    }
}
else{
    MessageBox.Show("Dosya bulunamadı!");
}
Bu kodda hata olamaz çünkü File.Delete kodu direkt siler ancak Sorun İzin meselesinde gibi. Çalıştırdığınız uygulamanın Yönetici izni olması gerekebilir bazı dosyaları silmek için. Onun dışında alternatif yöntemlerde söyleyebilirim. Ancak ilk önce VS yi yönetici olarak açıp kendi uygulamanızın Manifest ayarlarından Highest yapın.

Bu kodda hata olamaz çünkü File.Delete kodu direkt siler ancak Sorun İzin meselesinde gibi. Çalıştırdığınız uygulamanın Yönetici izni olması gerekebilir bazı dosyaları silmek için. Onun dışında alternatif yöntemlerde söyleyebilirim. Ancak ilk önce VS yi yönetici olarak açıp kendi uygulamanızın Manifest ayarlarından Highest yapın.
Diğer forumlarda da bunu söylediler. Deneyeceğim sağolun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı