Dosya silmeye çalışırken "Dosya virüslü olduğundan işlem başarılı bir şekilde tamamlanmadı" hatası

Hayır vermez, ama ben kaygılarımdan dolayı her türlü gene silerdim. Zira antivirüsün devre dışı kaldığı bir sırada dosya yürütülebilir bir hale gelebilir.
hocam şuan dosya hala cihazda az önce malawarden tarattım ve 5 tane karantinaya aldı sildim hepsini ama bu dosya hala burda

hocam şuan dosya hala cihazda az önce malawarden tarattım ve 5 tane karantinaya aldı sildim hepsini ama bu dosya hala burda
formata kadar gitmez umarım

@Amfetamin Karantinadaki dosyaların silindiğinde gözünün önünden gitmesi zaman alır. Özellikle de açmaya çalıştıysan.

Bir süre sonra, önbelleği düştüğünde, kaybolur. Dosya olmasa da iznin olmadığından var mı yok mu göremiyorsun.

Karantinada olduğundan zararı yok. Sildiysen de ortada dosya yok.

@Amfetamin Karantinadaki dosyaların silindiğinde gözünün önünden gitmesi zaman alır. Özellikle de açmaya çalıştıysan.

Bir süre sonra, önbelleği düştüğünde, kaybolur. Dosya olmasa da iznin olmadığından var mı yok mu göremiyorsun.

Karantinada olduğundan zararı yok. Sildiysen de ortada dosya yok
umarım zaman içerisinde silinir. bu gerzekliği nasıl yaptım inanamıyorum

Karantinada olduğundan zararı yok. Sildiysen de ortada dosya yok.
hocam bu nasıl bir virüs olabilir?

Son düzenleme:
Bilmem. Onu silmeden önce soracaktın.

Dosyayı VirüsTotal'e yükleyip link paylaşırdın, incelenirdi. Belki de sadece crack diye ziller öttü.
hocam dosya virustotal'e yüklenmemişti ama malawareda böyle çıkmıştı ben bunları sonra sildim malawarden

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-24 131137.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-24 131137.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 12
Evet. Mükemmel beynimi kullanarak galiba virüs indirdim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu hata ne demek veya ne yapmam lazım cihaz yeni ve format attırmak istemiyorum.
Windows Defender temizlemeye çalıştığı için olabilir, format atmanıza gerek yok. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp silmeyi deneyin olmadı Kaspersky veya Malwarebytes indirip tarayın.

umarım zaman içerisinde silinir. bu gerzekliği nasıl yaptım inanamıyorum

hocam bu nasıl bir virüs olabilir?
Zaman içerisinde silinmez eğer dosya olduğu gibi duruyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı