Dosya Sistem Üzerinde Açık Olduğundan Bu Eylem Gerçekleştirilemiyor Hatası

Fatih Aşkın

Hectopat
Daha fazla  
Forumda araştırdım fakat bulamadım bu yüzden konu açma gereği duydum;

Aslında sorun, uygulamayı çalıştırmaya başlarken 0x000007b hatası almaya başlamamdan doğdu.

DirectX, visual basic vs sürümlerinin hepsinin güncel olmasına rağmen bu hatayı alınca, forumlardan aldığım hazır .dll dosyalarını denedim ve değişen bir şey olmadı.

En son çare olarak kendim Dependency Walker programı ile hangi .dll dosyalarının programı açmayı engellediğine baktım. 13 adet .dll dosyasından kaynaklanıyormuş, bu .dll dosyalarını indridim fakat System32'ye ve SysWOW64 klasörüne atarken .dll dosyalarının farklı bi eylem tarafından gerçekleştiğini ve bu eylemi sonlandırdıktan sonra tekrar denememi soyluyor.

Güvenli modda çalıştırıp dosyaları atmayı tekrar denesem mi yoksa farklı bir yöntem var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Windows10 Pro x64

Screenshots:

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehberi okumamışsınız. DW ile gördüğünüz her DLL dosyasını sorunun kaynağı olarak görecekseniz işiniz var. Sorunla uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan Windows'un ana dosyalarını değiştirmeye çalışıyorsunuz şu an... Bir sonraki aşamanız açılmayan oyunu açayım derken Windows'u bozmak olacaktır. Rehberi okuyun. Yapamıyorsanız yeni bir konuda DWI raporunu paylaşın.

Rehberi okumamışsınız. DW ile gördüğünüz her DLL dosyasını sorunun kaynağı olarak görecekseniz işiniz var. Sorunla uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan Windows'un ana dosyalarını değiştirmeye çalışıyorsunuz şu an... Bir sonraki aşamanız açılmayan oyunu açayım derken Windows'u bozmak olacaktır. Rehberi okuyun. Yapamıyorsanız yeni bir konuda DWI raporunu paylaşın.

Format atıp sorunu çözdüm hocam, dediğiniz gibi sistem dosyalarını kurcalayarak sorumsuz davrandım biraz :kararsız: Foruma yazmadan önce de kurcaladığım için hatayı aldığımı düşünüyorum, teşekkür ettim :utanç:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı