"Dosya System üzerinde açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor" hatası

KürşatEren

Picopat
Kaspersky'i sildim ama bu dosya kaldı silmeye çalıştığımda bu hatayı veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-07-13 021200.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-13 021200.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 154
Aslında hızlıca değil de normal silebilir çünkü eğer DLL dosyası başlangıçta başlatılıyorsa silemeden başlamış olur ama Kaspersky'ı silmiş arkadaş yani yeniden kendini başlatacağını sanmıyorum.
Ben direk cevap vermiştim. Kaspersky silindikten sonra kalan bir dosya olduğunu okumadım. O dosyayı çalıştıracak bir program kalmadıysa ortada o dll kendi kendine yeniden başlayamaz zaten. Haklısınız hocam. Okumadan cevap vermek benim hatam :/.

Yeniden başlatmama rağmen duruyor hala.
Yeniden başlatınca kendi kendine silinmez zaten. Sizin silmeniz gerekiyor. En son kaspersky onu açtığı için arka planda hala açık duruyordu. Siz yeniden başlatarak o DLL dosyasını çalıştıracak programı sildiğiniz için tekrar açılmayacak. Yani silebiliyor olmanız gerekiyor.

Yeniden başlatmama rağmen duruyor hala.

Bu demek oluyor ki DLL dosyasını hala bir yazılım kullanıyor, önce onu tespit etmek lazım. Kaynak İzleyicisini açın ve CPU sekmesinden arama yerine DLL ismini yazın onu kullanan yazılım oraya gelecektir onu kapatırsanız silebilirsiniz. Kesinlikle olur demiyorum, denemek lazım.

Bu demek oluyor ki DLL dosyasını hala bir yazılım kullanıyor, önce onu tespit etmek lazım. Kaynak İzleyicisini açın ve CPU sekmesinden arama yerine DLL ismini yazın onu kullanan yazılım oraya gelecektir onu kapatırsanız silebilirsiniz. Kesinlikle olur demiyorum, denemek lazım.
Hocam arkadaş silinmiyor dememiş ki. Dosya hala duruyor demiş. Silmeyi denediğini söylememiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı